Gmina Stara Kiszewa OSP

WSPÓLNE ĆWICZENIA STRAŻAKÓW Z GMINY STARA KISZEWA

Raz do roku strażacy ochotnicy z wszystkich jednostek gminy Stara Kiszewa spotykają się na wspólnych ćwiczeniach by doskonalić współdziałanie. W tym roku spotkali się na placu przed hotelem „Wrota Kaszub”, który mieli ugasić.

To spore przedsięwzięcie logistyczne. Trzeba bowiem do wspólnej akcji zmobilizować wielu ludzi, z terenu całej gminy, którzy pracują – ćwiczenia odbywały się w piątek, albo którzy wyjechali poza gminę. Jak nas poinformował dowódca ćwiczeń, prezes Gminnego Związku OSP Józef Czapiewski, między innymi na ćwiczenia nie udało się dojechać druhom oddelegowanym do szkoły pożarniczej.

Pod okiem VIP-ów

Na ćwiczeniach gościł kościerski Komendant Powiatowy PSP bryg. Tomasz Klinkosz i jego zastępca mł. bryg. Tomasz Holc. Udzielali oni porad strażakom-ochotnikom, których najważniejszym zadaniem było doprowadzenie na plac przed hotelem wody z Wierzycy. Pobór wody z odległego zbiornika i rozwinięcie odpowiednio długiej linii było głównym tematem ćwiczeń. Ćwiczących odwiedził też wójt Marian Pick, który w tym czasie miał spotkanie w hotelu.

Wodę wykorzystano

Założenia ćwiczeń udało się zrealizować w pełni. Na miejsce „pożaru” wodę dostarczono szybko i pod dobrym ciśnieniem. Ale pożaru nie było. Więc żeby nie zmarnować z takim trudem doprowadzonej wody po ćwiczeniach strażacy urządzili sobie śmigus-dyngus w pełnym umundurowaniu bojowym…

MW

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze