fot. nad.
Gmina Przodkowo Wokół nas

WSPÓLNE IMPREZY INTEGRUJĄ MIESZKAŃCÓW

Sołectwo Kłosowo jest jednym z wyróżniających się w gminie. To za sprawą aktywności jego mieszkańców. Działają tu strażacy, rada sołecka i sołtys Beata Krauza.

Zbliżający się koniec roku sprzyja podsumowaniom. 2017 był dla społeczności sołectwa rokiem niezłym. Działające tu stowarzyszenia: OSP i rada sołecka pozyskały granty na dwa projekty. Otrzymane z urzędu gminy środki pozwoliły na zorganizowanie wyjazdu autokarowego do pięknych miejscowości regionu. Jego trasa wiodła od Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, przez Pelplin siedzibę biskupów, do ogrodu botanicznego w miejscowości Frank.

Dzięki nim odbyły się też trzy imprezy integrujące mieszkańców. Pierwszym był festyn rodzinny na powitanie lata. Impreza druga skierowana była do młodych mieszkańców sołectwa. To dla nich sołtys Beata Krauza wraz z radą sołecką zorganizowała nocne podchody ze spaniem w remizie i wspólnym śniadaniem przy ognisku.

Wizytówka sołectwa

Ostatnią imprezą, która kończy również cykl roczny było trzecie już Święto Pieczonego Ziemniaka. Jak informuje sołtys uczestnicy festynu przynoszą ze sobą różnorakie potrawy z ziemniaków.

– Kopytka Pani Doroty i zapiekanka Pani Joli zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem. Nie zabrakło również swojskiego  chleba na ziemniakach. Bardzo wyśmienicie smakowały kotleciki ziemniaczane, które usmażyła Pani Urszula – wspomina Beata Krauza.

Ponadto na biesiadnym stole znalazły się również takie potrawy jak: placki ziemniaczane, frytki, zupa przegotówka i zupa krem z ziemniaków. Tradycyjne grzane bulwy też zginęły ze stołu bardzo szybko. Podczas imprezy dzieci brały udział w konkursach i zabawach przygotowanych przez animatorów Szałolin.

Dla integracji mieszkańców

Jak podkreśla sołtys Beata Krauza w tych wszystkich imprezach brały udział nie tylko osoby z sołectwa Kłosowo ale również mieszkańcy Rębu, Smołdzina i osoby spoza gminy, które zawsze chętnie uczestniczą w zabawach.

– Bardzo cieszymy się, że wójt gminy Andrzej Wyrzykowski bywa razem z nami podczas tych spotkań i, że wspomaga nas finansowo w ich realizacji – podkreśla Beata Krauza.

D. Tryzna

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze