Gmina Stara Kiszewa Inwestycje

WSZYSTKIE DROGI SĄ NASZE

W tym tygodniu rozpoczyna się przebudowa drogi transportu rolnego w Starych Polaszkach w kierunku miejscowości Równe. Nie jest to jedyna inwestycja drogowa w gminie.

Przetarg na prace w Starych Polaszkach wygrało kościerskie Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych. Zobowiązało się ono wykonać nieco ponad 0,5 km drogi za 365,5 tys. zł. Jest to inwestycja dofinansowana z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Wykonawca zobowiązał się zakończyć prace do końca września.

Parking

Inną istotną dla mieszkańców gminy inwestycją jest przebudowa parkingu przy Gminnym Ośrodku Zdrowia.

– To drobiazg, ale bardzo ważny dla pacjentów ośrodka. Tu nie było żadnego przetargu, a prace wykonuje komunalny zakład budżetowy – poinformował nas sekretarz gminy Andrzej Hinc – Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Nie tylko własne

Oprócz dróg gminnych, władze gminy interesują się też stanem dróg powiatowych. Na ostatniej sesji podjęto dwie uchwały o wsparciu powiatowych inwestycji drogowych.

– W obu przypadkach nasze wsparcie wyniesie 50% kosztów inwestycji – powiedział Andrzej Hinc – Chodzi o remont nawierzchni kilometrowego odcinka drogi Nowe Polaszki – Nowa Kiszewa z poprawą elementów bezpieczeństwa w Nowych Polaszkach. Do tej inwestycji dołożyliśmy 130 tys. zł. Kolejna inwestycja to budowa chodnika przy drodze powiatowej w miejscowości Góra. Na nią przekazaliśmy kościerskiemu starostwu 40 tys. zł. Tak, że w sumie na modernizację dróg powiatowych przeznaczyliśmy 170 tys. zł.

MW

Komentarze