Gmina Przodkowo Powiat kartuski

WYCIECZKI EDUKACYJNE W RAMACH PROGRAMU GMINY PRZODKOWO „SKRZYDŁA WIEDZY”

Kończy się drugi rok realizacji programu edukacyjnego gminy Przodkowo „Skrzydła wiedzy”. Projekt został wsparty z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. pomorskiego na lata 2014-1010. Zajęcia odbywają się we wszystkich szkołach w gminie.

Najbardziej atrakcyjną częścią projektu były wycieczki. Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie mieli możliwość wyjazdu do Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni oraz do Centrum „Hewelianum” w Gdańsku. Łącznie na te wycieczki pojechało 328 uczniów ze wszystkich szkół gminy.

Gdynia – „Experyment”

27 marca do gdyńskiego „Experymentu” pojechało 132 uczniów. Zajęcia pod okiem pracowników centrum cieszyły się dużym zainteresowaniem. Interaktywne pomoce naukowe i samodzielnie wykonywane zadania łączyły nowoczesną edukację z doskonałą zabawą. Wystawa dawała możliwość zdobywania wiedzy praktycznej, eksperymentowania ze zjawiskami przyrodniczymi, samodzielnego wyjaśnienia zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych.

Gdańsk – „Hewelianum”

Do gdańskiego „Hewelianum” pojechało 196 uczniów w trzech turach: 11, 20 i 26 kwietnia. Podzielono ich na grupy wiekowe. Młodsi bawili się w Akademii Pana Kleksa, gdzie poprzez zabawę uczyli się samodzielnego poznawania świata. Starsi poznali Kod Cezara i inne sposoby szyfrowania, odczytywali zaszyfrowane wiadomości i wykonywali doświadczenia na interaktywnej wystawie. Dodatkową atrakcją były efekty świetlne i dźwiękowe, które jeszcze bardziej pobudzały emocje uczestników.

Wycieczki dostarczyły wielu niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Wszyscy bawili się świetnie, a przy okazji zdobyli sporo wiedzy.

Komentarze