Gmina Kartuzy Konkursy Kultura Powiat kartuski Szkolnictwo Wokół nas

WYRÓŻNIENIE W FINALE OGÓLNOPOLSKIEJ GALI KONKURSU MEN „ WOLONTARIUSZ ROKU”

WYRÓŻNIENIE W FINALE OGÓLNOPOLSKIEJ GALI

KONKURSU MEN „ WOLONTARIUSZ ROKU”

          21 czerwca 2017 r. wolontariusze ze szkolnego  klubu „ Iskierka Nadziei”  wraz z panią dyrektor Grażyną Maczulis oraz panią pedagog Justyną Kluge wzięli udział w uroczystej gali finałowej konkursu MEN „ Wolontariusz Roku”, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wyjątkowy charakter osiągnięcia naszego szkolnego klubu podkreślił udział Pomorskiego Kuratora Oświaty pani Moniki Kończyk.

W konkursie ogólnopolskim zostało wyróżnionych przez panią Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską 14 laureatów. Dodatkowo na uroczystości obecna była pani  Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN.

Celem konkursu zorganizowanego przez MEN było promowanie idei pomagania innym i pokazanie, jak niezwykle ważne jest to działanie
w środowisku szkolnym i lokalnym.

Do udziału w „Wolontariuszu Roku”  zaproszeni zostali uczniowie  wszystkich szkół w Polsce. Otrzymano  blisko 400 zgłoszeń.

W swoim wystąpieniu pani Minister  MEN podkreśliła, że dzięki wolontariatowi dzieci i młodzież uczą się odpowiedzialności za siebie i za innych, a także organizacji i współpracy.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było przygotowanie maksymalnie 120-sekundowego filmu oraz charakterystyki prezentującej pracę wolontariuszy.  Nasze koło jako finalista konkursu   uzyskało wyróżnienie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas gali odbył się koncert uczniów z jednej z  warszawskich   szkół muzycznych, a po gali wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na  elegancki poczęstunek w sali zamkowej.

Wyjazd na galę był dodatkowo okazją, by zwiedzić Zamek Królewski, Plac  Zamkowy oraz Stadion Narodowy. Owe atrakcje były dla naszych uczniów i opiekunów źródłem radości i zadowolenia. W czasie wyjazdu panowała  ciepła, rodzinna atmosfera, o co zadbała też pani kurator, częstując naszych wolontariuszy wypiekami domowej roboty.

Pani dyrektor Grażyna Maczulis i pani pedagog Justyna Kluge serdecznie dziękują wszystkim młodym ludziom o wielkich sercach za ich zapał i pracę.

Mamy nadzieję, że zasiane ziarna dobroci w przyszłości zaowocują chęcią niesienia pomocy osobom potrzebującym.

 

Komentarze