Gmina Nowa Karczma Rolnictwo

Wyróżniono najlepsze produkty i wystawców

Lubań. Kaszubska Jesień Rolnicza

Jak co roku podczas targów w Lubaniu wybrano najlepszych wystawców. Przydzielono 3 preztiżowe nagrody – 2 „Hity Targów” w kategoriach produkt spożywczy oraz maszyny i urządzenia rolnicze a także nagrodę dla najciekawiej zaaranżowanego stoiska.

 

Laureaci otrzymali puchary ufundowane przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz nagrody i dyplomy.

 

Hit spożywczy – kiełbasa biała z Żukowa

 

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Żukowie to kolekcjoner targowych nagród. W tym roku za Hit Targów uznano produkowaną przez spółdzielnię kiełbasę białą żukowską surową. Kiełbasa produkowana jest z szynki i zawiera 94% mięsa. Jej smak, zapach i wygląd jury uznało za porównywalny do wędlin produkowanych w gospodarstwach domowych. Hit został uhonorowany pucharem, który wręczył zwycięzcom dyrektor PODR Andrzej Dolny oraz nagrodą i dyplomem przekazaną przez podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszarda Zarudzkiego.

 

Hit techniczny – kosiarka z Chełmna

 

W kategorii maszyny i urządzenia rolnicze jako najciekawszy produkt jury wskazało kosiarkę samojezdną X350 R oferowaną przez chełmińską spółkę Agro – Sieć Maszyny. Kosiarka wyposażona jest w 16,5-konny silnik Kawasaki, jej szerokość koszenia wynosi 107 cm. Ma 300-litrowy pojemnik na trawę. Porusza się z prędkością 8,5 km/godz. Producent daje na nią 4-letnią gwarancję. Dystrybutor najlepszej maszyny na targach otrzymał puchar z rąk komisarza targów Andrzeja Okroja oraz nagrodę i dyplom, które wręczył biskup pelpliński Raszard Kasyna.

 

Najciekawsze stoisko – wędliny „Tołłoczko”

 

Za najlepiej zaaranżowane stoisko uznano to, które zaprezentowała firma „Wędliniarstwo Naturalne – Tołłoczko” z Kruszyny. Jest to firma rodzinna produkująca wędliny tradycyjnymi metodami – „bez chemii”. Nagrodzeni wystawcy otrzymali puchar z rąk dyrektora PODR Andrzeja Dolnego oraz nagrodę i dyplom, które wręczył minister Ryszard Zarudzki.

opr. MW

Komentarze