Gmina Liniewo OSP Powiat kościerski

WYSIN. GMINNE OBCHODY DNIA STRAŻAKA

„Na was zawsze można liczyć”

Obchody Dnia Strażaka w gminie Liniewo odbyły się w Wysinie. Na uroczystości przybyły wszystkie jednostki OSP z terenu gminy – z Liniewa, Lubieszyna i Głodowa.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji strażaków w miejscowym kościele pw. Wszystkich Świętych. Koncelebrowali ją proboszcz ks. Grzegorz Flisikowski oraz ks. Andrzej Żur. Po nabożeństwie komendant gminny OSP Wiesław Szarmach wygłosił krótką laudację, do której przyłączył się wiceprezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP, wójt Mirosław Warczak. Po wyliczeniu zasług udekorowali oni ks. dh. Andrzeja Żura Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

– Dawno już nie wyjeżdżałem ze strażakami, bo tak wiele obowiązków mnie trzyma w kościele. Jednak kiedy słyszę syrenę, zawsze wzdycham nieco mocniej, żeby nic się złego nie wydarzyło i tyle samo strażaków wróciło z akcji, co na nią wyjechało – powiedział dziękując odznaczony.

Przed remizą

Po nabożeństwie jego uczestnicy przeszli uroczystym pochodem prowadzonym przez orkiestrę Lin-Star i poczty sztandarowe wszystkich gminnych jednostek OSP pod remizę w Wysinie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Prezes OSP Wysin Jerzy Bałachowski powitał gości. Przybyli rycerze św. Floriana zarówno zawodowi z komendantem powiatowym st. bryg. Tomaszem Klinkoszem, jak i ochotnicy z wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Józefem Czapiewskim, i prezesem Zarządu Gminnego Wojciechem Prondzyńskim. Mirosław Warczak i Wiesław Szarmach występowali w podwójnych rolach. Wójt jest bowiem również wiceprzewodniczącym Zarządu Gminnego związku, a przewodniczący Rady Gminy – komendantem gminnym OSP. W uroczystości brali też udział poseł Małgorzata Zwiercan, radny powiatowy Krzysztof Michnowski, radni, sołtysi oraz silna delegacja Banku Spółdzielczego ze Starogardu Gd.

MW

 

Czytaj więcej w wydaniu papierowym z dnia 08.05.2018

Galeria zdjęć na naszym Facebooku : https://www.facebook.com/pg/TygodnikKurierKaszubski/photos/?tab=album&album_id=827524457456532

Komentarze