Gmina Liniewo OSP Powiat kościerski

WYSIN. POŚWIĘCENIE FIGURKI I STRAŻACKI DZIEŃ SENIORA

W pierwszą sobotę grudnia strażacy-seniorzy z gminy Liniewo spotkali się na gminnej uroczystości w strażnicy OSP w Wysinie, w czasie której podsumowano i wspominano minione lata ofiarnej służby na rzecz społeczeństwa.

Od samego początku, aby wprowadzić dobrą i życzliwą atmosferę druhom przygrywała kapela kaszubska oraz orkiestra dęta. Inicjatorami spotkania byli obecni druhowie, którzy w uznaniu zasług i zwykłego szacunku postanowili zaprosić swych starszych kolegów, niedawnych mentorów, aby wspólnie powspominać minione lata i być może jeszcze wzbogacić swoją wiedzę przydatną w codziennej służbie. Nie zapomniano o patronie strażaków św. Florianie, którego figurkę umiejscowioną przed strażnicą, uroczyście poświęcono tuż przed uroczystością.

Władze też pamiętają

Na spotkanie przybył wicestarosta kościerski Henryk Ossowski, który złożył strażakom i ich rodzinom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności. Nie zabrakło władz gminy Liniewo. Wójt Mirosław Warczak dał popis umiejętności recytatorskich, deklamując żartobliwą rymowankę będącą w swej treści życzeniami dla strażaków i ich najbliższych. Do życzeń dołączył się, choć w mniej recytatorskiej formie, przewodniczący gminnej rady Wiesław Szarmach, który jest także Komendantem Gminnym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Liniewie. Na uroczystość przybył także prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Starej Kiszewie – Józef Czapiewski, który szczególnie strażakom-seniorom złożył życzenia zdrowia, chwaląc przy okazji miejscowych druhów za wspaniałe imprezy strażackie. Strażaccy seniorzy wysłuchali też życzeń od innych gości, przedstawicieli lokalnej społeczności, by następnie przy muzyce na żywo oddać się życzliwym rozmowom o szybko minionej służbie ostatnich dziesięcioleci.

BM

Galeria zdjęć dostępna na naszym fanpage na Facebooku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze