Gmina Przodkowo Kultura Powiat kartuski Wokół nas

XIV PIKNIK RODZINNY – NA RATUNEK MIRKOWI

Tegoroczny piknik w Przodkowie nie ograniczył się jedynie do dobrej zabawy i wspólnego świętowania. Organizatorom przyświecał wyższy cel – zebranie ponad 24 tys. złotych. aby nastoletni mieszkaniec gminy mógł wrócić do normalnego życia.

Mirek Lejkowski był zaledwie szesnastolatkiem, gdy uległ poważnemu wypadkowi, po którym zapadł w śpiączkę. Po wybudzeniu okazało się, że potrzebuje on drogiej rehabilitacji . To właśnie jemu postanowili pomóc organizatorzy rodzinnego pikniku.

Szczytny cel

Jedną z głównych atrakcji powiązanych z akcją charytatywną była loteria fantowa. Organizatorzy przygotowali 1000 losów, każdy wart 10 złotych. Wśród nagród znajdował się między innymi rower, ale też tablet, ekspresy do kawy, czy czajnik elektryczny.

Wielkie nagrody

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również licytacja. Tu również można było wygrać rowery, z których dwa zostały sprzedane za łączną sumę niemal dwóch tysięcy złotych. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również możliwość wypożyczenia jednego z dwóch luksusowych samochodów na weekend – również ten przywilej można było zdobyć oferując wystarczającą sumę pieniędzy w trakcie licytacji. Organizatorzy przygotowali również kwestę. Pracownice lokalnego GOPSu zbierały do puszek pieniądze, które przeznaczone zostaną na pomoc Mirkowi.

D. Tryzna

Więcej w najnowszym numerze Kuriera Kaszubskiego

Komentarze