Kultura Powiat kartuski Powiat kościerski Rolnictwo Wokół nas

ZAGRODA ANNY I JERZEGO KRÓL Z KOŻYCZKOWA Z II MIEJSCEM, A WĘSIORY Z WYRÓŻNIENIEM

Spośród licznego grona zgłoszonych uczestników konkursu z 13 na 16 powiatów w naszym regionie reprezentacja powiatu kartuskiego zdobyła wysokie pozycje.

Dla przypomnienia reprezentantami powiatu kościerskiego była wieś Nowe Polaszki i zagroda należąca do Grzegorza Leszki ze Starej Kiszewy. Powiat kartuski reprezentowały Węsiory  i zagroda Anny Król z Kożyczkowa.

Dzisiaj w Sali Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego miał miejsce finał tegorocznego konkursu „Piękna Wieś Pomorska”. Na galę przybyło liczne grono samorządowców regionu z marszałkiem Mieczysławem Strukiem na czele, szefów instytucji rolniczych z Zenonem Bystronem prezesem zarządu Izby Pomorskiej oraz dyrektorem PODRu Andrzejem Dolnym.

Na widowni zasiedli właściciele zagród zgłoszonych  do konkursu, sołtysi wsi i ich samorządowcy z gmin i powiatów.

Galę poprowadził Krzysztof Pałkowski zastępca dyrektora ds. rolnictwa i przyrody w Urzędzie Marszałkowskim. To on przedstawił werdykt komisji konkursowej.

Najpiękniejszą wsią w Pomorskim została wieś Wróblewo w gminie Suchy Dąb w powiecie gdańskim. Otrzymali nagrodę finansową w wysokości 30 tys. zł.

Pierwszą wśród wyróżnionych znalazły się Węsiory z gminy Sulęczyno z nagrodą w wysokości 3 tys. zł.

Decyzją komisji konkursowej II miejsce zdobyła zagroda Państwa Anny i Jerzego Król z Kożyczkowa z gminy Chmielno. Zostali nagrodzeni nagrodą w wysokości 4 tys. zł. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyli Państwo Katarzyna i Henryk Hamerning z Leśno – Wybudowanie w gminie Brusy z powiatu chojnickiego. Trafiła do nich nagroda w wysokości 5 tys. zł.

Zwycięzcom gratulujemy.

Więcej w wydaniu papierowym Kuriera Kaszubskiego.

D. Tryzna

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze