Wokół nas

Zakończenie roku z Marszałkiem Województwa

Przodkowo. Inwestycje.

Miniony rok szkolny przyniósł wiele zmian w przodkowskiej oświacie. Do użytku oddano zabytkową szkołę w Czeczewie, a także wprowadzono dodatkowe zajęcia zarówno dla uczniów z problemami, jak i dla tych bardzo zdolnych. Wszystko to dzięki dotacjom z Urzędu Marszałkowskiego, za które dziękowano podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w przypadku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie odbyło się w czwartek 21 czerwca 2018 roku. Okazją do nieco wcześniejszego uroczystego zakończenia roku nauki w tej placówce było oddanie do użytku starego zabytkowego budynku szkoły z 1911 roku. Środki finansowe w wielkości 75% wartości termomodernizacji tegoż budynku zostały pozyskane przez samorząd gminy w ramach RiT z Urzędu Marszałkowskiego w sumie na cztery budynki gminne: OSP Smołdzino, SP Szarłata, Biblioteka Publiczna w Przodkowie i właśnie stara szkoła w Czeczewie. Na części remontu niezwiązane z termomodernizacją jak np. dach, gmina dołożyła środki własne. Wartość zadania to prawie 1 mln zł.

Uroczystość ta była okazją by wyrazić wdzięczność obecnemu na niej Marszałkowi Województwa Pomorskiego Mieczysławowi Struk i poprzez niego sejmikowi województwa za uzyskane środki finansowe na tę i inne inwestycje w gminie.

Uczniowie na ,,Skrzydłach wiedzy”

Wójt Gminy podziękował także za możliwość zdobycia ponad 2 mln zł na zajęcia dodatkowe we wszystkich szkołach, wyposażenie, pracownie językowe, małe laboratoria chemii i fizyki w programie „Skrzydła wiedzy” i trwający, przez 2 lata nauki.

Dał on już bardzo widoczne rezultaty zarówno uczniom z problemami jak i osobno uczniom bardzo zdolnym. W optymistycznej i radosnej atmosferze wszyscy podziękowali sobie za świetny roku szkolnej pracy z życzeniami bezpiecznych i fascynujących wakacji.

Dwa miliony dla gminy

W trakcie zakończenia roku szkolnego miała też miejsce uroczystość podpisania umowy na kolejną pozyskaną dotację od samorządu wojewody w kwocie prawie 2 mln zł na kolejne odcinki kanalizacji w Gminie Przodkowo, która to znalazła się w gronie 12 samorządów, które zdobyły taką dotację.

Zdjęcia nr 1, 2, 3, 4

 

Zakończenie roku w Przodkowie

Po uroczystościach zakończenia roku szkolnego w Czeczewie, w piątek 22 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Przodkowie, który był dobrą okazją by nagrodzić uczniów, którzy zanotowali szczególne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim w konkursach o randze kuratoryjnej, ministerialnej oraz za wyniki sportowe. Nagrody otrzymali nie tylko uczniowie, ale również prowadzący ich nauczyciele, którzy dołożyli wszelkich starań do sukcesu swoich podopiecznych. Wójt nie zapominając również o osobach, które angażują się w promocję gminy poczynając od „Małych Kaszubów” przez muzyków z Przodkowskiej Orkiestry Dętej, młodzież pomagającą przy zawodach sportowych, aż po pracownikach obsługi doceniając ich trud i zaangażowanie wręczył im nagrody.

Najserdeczniejsze życzenia

Na koniec Wójt życzył udanego i bezpiecznego wypoczynku, oraz energii na nowy rok szkolny, a korzystając z okazji zaprosił wszystkich na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 30 czerwca br. i będzie obfitował w mnóstwo atrakcji dla każdego. Najmłodsi jak co roku będą mogli skorzystać już od piątku od godziny 16.00 z darmowych atrakcji takich jak karuzele i zjeżdżalnie.

Komentarze