Gmina Kartuzy Gmina Sierakowice Rolnictwo Wokół nas

ZANIM DOJDZIE DO WYPADKU

W środę 8 listopada w Urzędzie Miasta i Gminy w Kartuzach, a tydzień później w szkole w Sierakowicach kartuska Placówka Terenowa KRUS zorganizowała dla rolników pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Spotkanie kartuskie połączono ze szkoleniem organizowanym przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego. Ze strony KRUS w pokazach uczestniczył kierownik kartuskiej Placówki Terenowej kasy Krzysztof Kruszyński i odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa Jan Grabowski. Na obu demonstrowano reanimację. W Sierakowicach dodatkowo pokazano sposoby bandażowania rozmaitych ran.

Wypadków zawsze jest za dużo

Statystyki są dobre. Wypadków w rolnictwie jest niewiele. Ale dla KRUS i tak jest ich za dużo.

– Każdy wypadek, to osoba poszkodowana, ludzkie cierpienie, a czasem nawet śmierć – powiedział Krzysztof Kruszyński – Do naszych obowiązków należy m.in. prowadzenie szkoleń powypadkowych. Jednak my uważamy, że znacznie lepiej jest przekazywać informacje z zakresu bhp zanim dojdzie do wypadku. Być może dzieki temu uda się jakiemuś zdarzeniu zapobiec. W tym roku nie planujemy podobnych pokazów, ale działań prewencyjnych mamy bardzo wiele. Trwa konkurs fotograficzny poświęcony bezpieczeństwu w rolnictwie, spotykamy się z kołami gospodyń wiejskich, próbujemy też docierać do rolników poprzez ich duszpasterzy.

MW

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze