Gmina Stara Kiszewa

Zapraszamy na dobrą imprezę do Strugi

Stara Kiszewa. Piknik Disco nad jeziorem

15 sierpnia od godziny 14 na plaży w Strudze , nad Jeziorem Wielkim po raz kolejnym odbędzie się Piknik Disco. Wystąpią ogólnopolskie gwiazdy muzyki tanecznej. Dobra zabawa gwarantowana.

Tą imprezą GOKSiR pragnie przyciągnąć do tego wyjątkowego miejsca – jedynego kompleksowego kąpieliska w gminie nie tylko mieszkańców, ale także turystów. Jak usłyszeliśmy od wójta Mariana Picka, w ostatnich dniach gmina wykonała na jego terenie sporo prac budowlanych. Wynikały one z konieczności naprawy plaży uszkodzonej przez ulewne deszcze. Z drugiej strony powiększono przestrzeń parkingu, aby uczynić go bardziej dostępnym dla użytkowników.

Zaczynają wędkarze

W pierwszej części uroczystości zostaną podsumowane zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Stara Kiszewa, miłośnicy wędkowania zostaną wówczas uhonorowani. Tuż po tym o godzinie 15.00 wystąpi zespół KGW Rokocin podczas części pikniku pod nazwą Kociewskie Śpiewogry. Wówczas swoje rozwijające się talenty będą mogli zaprezentować najmłodsi, a to za sprawą różnorodnych animacji i konkursów.

Muzyka i sport

O 17.00 na scenie pojawi się pierwsza z gwiazd – Ewelina Rytelewska. Tuż po jej koncercie rozpocznie się przeprowadzona w bardzo modny, bo sportowy sposób, część. Instruktorka Patrycja Tomasik zadba o smukłe ciała uczestników podczas zajęć z Aeroboxingu.  Później nie zabraknie różnorodnych występów i pokazów lokalnych grup artystycznych. Do dyspozycji uczestników będą bogate stanowiska gastronomiczne, namioty pań z KGW czy „miasteczko dmuchańców” dla dzieci. Piknikowi towarzyszyć będzie również wystawa malarska oraz plener ekologiczny Związku Gmin Wierzyca.

Hity disco polo

Gwiazdy wieczoru zawitają już o 19.30. Jako pierwsi do tańca porwą publiczność muzycy z zespołu Veegas. Z pewnością nie zapomną odegrać swojego hitu sprzed kilku lat, a mianowicie „Plastikowej Biedronki”. Na finał pikniku zagra zespół Freaky Boys, który podbijał już gusta publiczności z całej Polski takimi utworami jak „Przez całą noc” czy „Do białego rana”. Być może uda się namówić grupę, by faktycznie zrealizowali treść tytułów tych piosenek i zabawa potrwa rekordowo długo?

S.SZ

 

Komentarze