Wokół nas

ZASŁUŻENI DLA KULTURY

Dzisiejsza sesja absolutoryjna w gminie Somonino, wzbogacona była o uroczystość wręczenia honorowych odznak „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Odznaczenie, w myśl decyzji samego Ministra Kultury otrzymali wieloletni pracownicy GOK-u w Somoninie. Dyrektor placówki  Marian Kowalewski oraz Emilia Radomska, jako pracownik placówki z najdłuższym stażem z dumą odebrali przyznane odznaczenia. Przyznanie tytułów  związane było z 50-tą rocznicą istnienia GOK-u w Somoninie. Przewodniczący Rady Gminy Somonino – Andrzej Sołtysik odczytał list gratulacyjny  otrzymany od Dyrektora Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego, i sam w imieniu całej Rady i zarządu pogratulował laureatom tytułu „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Podniosła chwila

Po przemowie w akompaniamencie burzy oklasków uhonorowanym wręczono odznaczenia oraz kwiaty. Sam Marian Kowalewski nie szczędząc wyrazów wdzięczności podkreślił także radość i dumę z wydarzenia, mówiąc – Cieszę się, że w wielkiej Warszawie docenili nasz mały ośrodek kultury. Emilia Radomska dodała natomiast, że podobne odznaczenie należy się wszystkim pracownikom placówki GOK w Somoninie.

red.

Komentarze