Wokół nas

Zawodnicy z całej Europy zagoszczczą na Kaszubach

 

Już 12 sierpnia w Koszałkowie odbędą się pierwsze na Kaszubach wyścigi dronów – Koszałkowo DRC Drone Race. W zawodach wezmą udział utytułowani zawodnicy z całej Polski i Europy!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Koszałkowo to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na Kaszubach, położone obok najwyższego szczytu w północnej Polsce, stąd znane jest jako ośrodek sportów zimowych. Miejsce to ma też bogatą ofertę dla odpoczywających w sezonie letnim.
W tym roku dodatkową atrakcją będą rozgrywane po raz pierwszy na Kaszubach  – otoczone lasami, leżące nie tylko w pobliżu jeziora, ale także najwyższego wzniesienia na Pomorzu – Wieżycy. To właśnie w tym pięknym zakątku Kaszub odbędą się pierwsze w historii naszego regionu wyścigi dronów – Koszałkowo DRC Drone Race

Głośne nazwiska

Jednym z organizatorów jest Michał ,,Szad” Blumkowski z Gdyni, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce. Czwarte miejsce na Polish Drone Nationals w Warszawie pozwoliło mu na zakwalifikowanie się do mistrzostw Europy na Ibizie oraz mistrzostw świata na Hawajach.
-Jest to niesamowite uczucie mogąc polecieć w każdą  stronę, być w stanie spojrzeć na wszystko z góry, poczuć się jak ptak. Człowiek po pewnym czasie zaczyna na wszystko patrzyć w 3D, nie ma żadnych granic – czubek drzewa, wzniesienia, możliwość obejrzenia
wszystkiego z góry. Na początku każdy z nas marzył o czymś dużym, zdolnym nagrać ładny film, zobaczyć coś ze sporej wysokości, ale po czasie wszystkim zaczęło czegoś brakować –prędkości i adrenaliny.
Aktualnie na liście startowej zapisanych jest 17 uczestników, głównie z Polski i Niemiec, jednak jak przewidują organizatorzy ta liczba może wzrosnąć nawet do 40! Wśród nich są takie nazwiska jak Jan Wielgosz czy Lexie Janson.

Święto dla wszystkich

Oczywiście organizatorzy chcą aby zawody były też niejako piknikiem dla całych rodzin. Oprócz infrastruktury i oferty, którą na co dzień proponuje Koszałkowo przewidziane są dodatkowe atrakcje.
Imprezą zainteresowały się już wielkie firmy. Poza Blumkowskim organizacją zajęły się też  Actuna i DemonRC – firmy sprzedające drony w całej Europie.

 

Komentarze