Wokół nas

Zdążyli w ostatnim momencie.

Jak ważną rzeczą jest mieć gotową dokumentacje projektu przekonali się samorządowcy ze Starej Kiszewy. Dzięki temu że byli gotowi udało się im pozyskać  środki na modernizacje odcinka drogi w Konarzynach.

W ostatnich miesiącach ubiegłego roku na zaproszenie Marszałka  Pomorskiego do skorzystania z „resztkówek” Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych odpowiedziała gmina Stara Kiszewa.

-W związku z zapytaniem do samorządów  o gotowość do zrealizowania dróg transportu rolnego mieliśmy przygotowana dokumentacje odcinka drogi w Konarzynach. Zgłosiliśmy to.-mówi sekretarz gminy Andrzej Hinc.

Projekt został przyjęty i gmina otrzymała środki. Warunkiem była realizacja inwestycji do końca roku 2016. Jak mówi sekretarz urzędu chodź warunki były trudne to jednak inwestycje udało doprowadzić się do końca. Roboty prowadziło Przedsiębiorstwo PUDM Usług Drogowych z Kościerzyny .

Prace polegały na wykonaniu podbudowy i nawierzchni asfaltowej na 300 m odcinku. Jak podkreśla Andrzej Hinc  była to bardzo ważna inwestycja.

-Na tej drodze było bardzo dużo uniesień infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej  i utrzymanie tej drogi gruntowej z tymi studniami, zaworami było bardzo trudne  szczególnie w warunkach zimowych.-tłumaczy. Dzięki tej inwestycji uzyskaliśmy normalność.

Koszt inwestycji wynosił 150 tyś brutto.

Komentarze