Gmina Nowa Karczma

Zdolni z Nowej Karczmy o budowie wszechświata

Gdańsk. Konferencja naukowa na Politechnice Gdańskiej

W środę 22 września na Politechnice Gdańskiej w ramach programu „Zdolni z Pomorza” odbyła się Konferencja Naukowa „Wszechświat. Pomiędzy mikro- a makrokosmosem w nauce oraz sztuce”. Wśród prelegentów znaleźli się 2 uczniowie z Nowej Karczmy.

Podczas całodziennej konferencji jej uczestnicy wysłuchali ponad 30 referatów podczas 2 sesji. Sesje podzielono na 6 paneli: biologiczny, chemiczny, fizyczny, informatyczny, matematyczny i nauk humanistycznych. Konferencja dla najzdolniejszych to nie tylko możliwość zapoznania się z ciekawymi wykładami, ale też możliwość poznania dokonań instytucji naukowych Pomorza, w tym oferty edukacyjnej gospodarza spotkania: Politechniki Gdańskiej.

Reprezentanci Kaszub

Obok uznanych autorytetów w tej dziedzinie i nauczycieli akademickich prelegentami byli najzdolniejsi uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa pomorskiego – uczestnicy programu „Zdolni z Pomorza”.

– W panelu chemicznym ciekawy wykład „Skąd wiemy jak i z czego są zbudowane ciała niebieskie” wygłosili uczniowie z Nowej Karczmy Tomasz Freitag i Filip Szuca. Chłopcy przyjechali z całą grupą kolegów, którzy ich duchowo wspierali – powiedziała opiekunka konferencji Arleta Kundera z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.

MW

Komentarze