Wokół nas

ZESPÓŁ KOMBI ZROBIŁ FURORĘ

 

Prawie 10 tysięcy widzów przyciągnęły wieczorne koncerty gwiazd podczas Dni Kościerzyny. Dla mieszkańców zagrali Lemon i Kombi. Niespodzianką ostatniego koncertu okazały się urodziny lidera grupy Kombi Grzegorza Skawińskiego, który od Kościerzaków otrzymał tort i gromkie 100 lat!

 

Mimo deszczowej pogody, w sobotnie popołudnie wyświeciło słońce, dzięki czemu na stadionie miejskim w Kościerzynie zrobiło się gwarno. Dla dzieci przygotowano dmuchańce i wesołe miasteczko, a nieco starsi mogli skorzystać z gastronomii i mocniejszych trunków.

– Apetyt rósł w miarę jedzenia – przyznawał Jan Dittrich, dyrektor Kościerskiego Domu Kultury.

 

Średniowieczni wojowie

 

Na dobry początek uczestnikom imprezy zaprezentowali się średniowieczni rycerze, którzy oprócz pokazów sztuk walki, do zabawy zaprosili również najmłodszych Kościerzaków.

– To naprawdę fajne. Można wyjść z dziećmi i zobaczyć coś innego niż na co dzień – chwaliła pani Patrycja, która na stadion przybyła z 5-letnim Kacprem. Na scenie widownię rozgrzewali najpierw Krzysztof Wałecki i Darek Pietrzak z Oddziału Zamkniętego, którzy wystąpili w programie Vintage Covers. A potem w dwugodzinnym koncercie grupa Lemon, która rozgrzała widownię do czerwoności. Punktem kulminacyjnym był koncert grupy Kombi z Grzegorzem Skawińskim i Waldemarem Tkaczykiem.

 

Muzyczna uczta

 

Kościerska publiczność była doskonale przygotowana do koncertów gwiazd. Uczestnicy wspólnie z Grzegorzem Skawińskim wyśpiewali takie hity jak „Słodkiego miłego życia”, „Kochać cię – za późno” czy „Black and White”. Grupa bisowała trzy razy, a fani oszaleli kiedy na scenie pojawił się tort urodzinowy dla Grzegorza Skawińskiego. Wtedy to prawie 10 tysięcy gardeł wspólnie zaśpiewało „Sto lat” dla wokalisty, który później odwdzięczył się fanom długo,, podpisując autografy i pozując do zdjęć.

– To były bardzo rodzinne Dni Kościerzyny. Takiej atmosfery tu jeszcze nie było – podsumowywał organizator, Jan Dittrich.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Komentarze