Gmina Dziemiany Kultura

ZGŁOŚ KANDYDATA DO NAGRODY

Mieszkańcy Dziemian mogą zgłaszać propozycje kandydatów do nagrody Honorowego Obywatela Gminy i Osobowości Roku. Tytuły przyznawane są przez dziemiańską radę gminy.

Nagroda Honorowego Obywatela Gminy przyznawana jest co 4 lata. To zaszczytny tytuł, który w poprzednich latach otrzymali językoznawca profesor Edward Breza, generał zakonu Paulinów ojciec Arnold Chrapkowski i przełożona prowincjalna Sióstr Franciszkanek Mirona Turzyńska.

Honorowi Obywatele

Do zgłaszania kandydatur zachęcają władze gminy. – Tytuł przyznawany jest osobom, które przez swoją działalność zawodową, społeczną i kulturalną rozsławiają gminę Dziemiany – mówi wójt Leszek Pobłocki. Regulamin zakłada, że Honorowym Obywatelem może zostać osoba, która pochodzi z gminy Dziemiany, ale obecnie w niej nie mieszka. – W ten sposób wyróżniamy osoby, które pochodzą od nas i nie zapominają o naszej gminie – dodaje Leszek Pobłocki.

Osobowość dla EDK

Jak co roku rada gminy Dziemiany przyzna też tytuł Osobowości Roku. To wyróżnienie przyznawane osobom, instytucjom bądź wydarzeniom, które w wyjątkowy sposób promują gminę Dziemiany. – Sądzę, że w tym roku będzie to Ekstremalna Droga Krzyżowa, która rozsławiła naszą gminę – mówi wójt Pobłocki. W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło w tym roku udział prawie 1800 osób z całej Polski.

Ad

Tytułem Osobowości Roku w gminie Dziemiany ma być wyróżnione wydarzenie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
Tytułem Osobowości Roku w gminie Dziemiany ma być wyróżnione wydarzenie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Komentarze