Miasto Kościerzyna

Znamy trójkę kandydatów na fotel burmistrza. Czy to wszyscy?

Kościerzyna. Największe komitety rozpoczęły kampanię

Obecny burmistrz Kościerzyny Michał Majewski ma dwójkę silnych kontrkandydatów. KWW „Kościerzyna na plus” do najwyższego stanowiska w mieście promuje Karinę Młodzianowską, natomiast KW Kościerska Marka jako swojego kandydata zgłosiło byłego burmistrza i posła, obecnie przedsiębiorcę Zdzisława Czuchę.

Wciąż jeszcze można zgłaszać kandydatów. Jednak wydaje się, że ujawnieni już kandydaci, to ci, którzy mają najwyższe szanse.

 

Komitet Wyborczy „Kościerska Marka”

Komitet rozpoczął kampanię w piątek 21 września Kandydatów na radnych prezentowały „jedynki” poszczególnych list: W okręgu nr 1 Katarzyna Knopik, w okręgu nr 2 Karolina Chmielewska i w okręgu nr 3 Zdzisław Czucha. Na wyborczym meetingu Zdzisław Czucha występował w podwójnej roli. Był jednocześnie kandydatem na radnego i na burmistrza.

– Analizując dorobek kolejnych Rad Miejskich doszliśmy do wniosku, że obecna kadencja jest kadencją stracinych szans. Nie twierdzę, że to jest stracona kadencja, jednak nie wykorzystano wielu szans i to spowodowało, że Kościerzyna mocno zwolniła. Dogoniły nas Kartuzy, Bytów. Czy nas na to stać? Ja poświęciłem najlepsze lata życia temu miastu i nie zgadzam się ma to, abyśmy zaczęli dryfować – powiedział kandydat i preszedł do prezentacji programu wyborczego.

Na program ten składa się 12 haseł – obszarów, w których Stowarzyszenie Kościerska Marka postuluje zmiany.Te hasła to: Miasto przyjazne dla wszystkich, Czyste powietrze, Wysoki poziom edukacji, Rozwój kultury i sportu, Oferta dla młodzieży, Wsparcie dla seniorów, Lokalna przedsiębiorczość, Zielone miejsca rekreacji i odpoczynku, Komunikacja publiczna, Budżet Obywatelski, Inwestycje potrzebne mieszkańcom i Budowa marki Kościerzyny. Hasłem wyborczym komitetu jest „100 procent dla Kościerzyny”.

 

Komitet Wyborczy Wyborców „Kościerzyna na plus”.

„Solidna, rzetelna praca na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców” – takim zapewnieniem Karina Młodzianowska trzy dni wcześniej rozpoczęła kampanię wyborczą Komitetu Wyborczego Wyborców „Kościerzyna na plus”. Komitet ubiegać się będzie nie tylko o mandaty radnych, ale też sama K. Młodzianowska, z hasłem „100 procent dla miasta”, została kandydatką do objęcia stanowiska burmistrza. Przemawiając podczas  oficjalnie rozpoczętej w ubiegły wtorek kampanii zapewniła, że wszyscy kandydaci na radnych z komitetu  „Kościerzyna na plus”, to ludzie ze zdolnościami, inicjatywą, pomysłami i możliwościami. Wspomniała także o nie wykorzystanym potencjale i zaprzepaszczonych szansach. Dodała przy tym, że dotychczasowy rozwój miasta jest zbyt słaby i wiele jest jeszcze do zrobienia.  Jeden z członków komitetu Aleksander Mach, nawiązał w czasie oficjalnej inauguracji, że program wyborczy który oferują, jest w odróżnieniu od komitetów, które wygrały poprzednie wybory, realny i możliwy do zrealizowania. A. Mach w samych superlatywach przedstawiał kandydatów na radnych, zapewniając, że są oni połączeniem niespożytej, młodzieńczej energii i dużego doświadczenia.

KWW Moje Miasto

KWW Moje miasto – to według jego pełnomocnika Dawida Jereczka, niezależny komitet ludzi o różnych poglądach oraz różnym doświadczeniu życiowym i zawodowym. Jednak najważniejszym punktem prezentacji komitetu, jaka odbyła się w minioną sobotę, było przedstawienie kandydata na burmistrza Kościerzyny, którym jest ubiegający się o reelekcję, dotychczasowy burmistrz Michał Majewski. Burmistrz poinformował, że głównym zadaniem w nowej kadencji, będzie kontynuacja rozpoczętych zadań, głównie dokończenie modernizacji dworca oraz sprawy infrastruktury: dróg, kanalizacji, oświetlenia czy rewitalizacji Osiedla 1000-lecia. Według zapewnień pełnomocnika D. Jereczka, kandydaci na radnych skupiać się będą na dyskursie merytorycznym, pozbawionym agresywności.

BM

Komentarze