Gmina Żukowo Konkursy Kultura Wokół nas

ZA ROK W ŻUKOWIE WOJEWÓDZKI TURNIEJ KGW

Gospodarze i organizatorzy tegorocznego Wojewódzkiego Turnieju KGW poinformowali, że kolejny XV Wojewódzki Turniej Kół Gospodyń Wiejskich odbędzie się w Żukowie.

Za nominację podziękowali burmistrz Żukowa Wojciech Kankowski i starosta kartuska Janina Kwiecień.

– W Żukowie, gdzie turnieje KGW mają już długą tradycje postaramy się przyjąć wszystkie koła z godnością, tak, by mogły pokazać to, co najpiękniejsze w każdym z nich. Podobnie, jak tu w Luzinie tematyka kaszubska będzie na pewno ważnym wyróżnikiem tego turnieju. Nie da się ukryć, że bez kół gospodyń wiejskich życie kulturalne na wsi byłoby uboższe – powiedział burmistrz Wojciech Kankowski – dziękując za wybranie jego miasta na gospodarza kolejnej edycji turnieju.

Za wybranie miejscowości z powiatu kartuskiego podziękowała też starosta Janina Kwiecień. Zapewniła, że Żukowo i powiat kartuski postarają się dorównać, a jak się uda to i nawet przeskoczyć, organizatorów tegorocznej imprezy. Stwierdziła też, że pomimo, że jesteśmy w dobie internetu, telefonii komórkowej i różnych cudów techniki, to jednak ten bezpośredni kontakt człowieka z człowiekiem, taki jak na tych turniejach, jest najważniejszy.

MW

Komentarze