Gmina Żukowo

Żukowo. Rozbudowa miasta.

Ruszył III etap budowy ,,Złotej Renety”

To jedyne w Żukowie osiedle domów wielorodzinnych. Swoją ofertą przyciąga klientów, dzięki czemu miastu przybywa mieszkańców. O powodzeniu tej inwestycji świadczy fakt, że wkroczyła w kolejny etap.

                      

,,Złota Reneta” to osiedle budowane przez firmę Makurat Invest. Zlokalizowane jest przy ul. Jabłoniowej na wyjeździe z miasta w kierunku Pępowa, Leźna i dalej do Gdańska.  Dziś tworzy je siedem wielorodzinnych budynków. W nich mieszkania o wysokim standardzie i metrażu dostosowanym do różnych potrzeb.

Będą kolejne mieszkania

Na terenie sąsiadującym z zamieszkałą częścią osiedla pojawiły się dźwigi.  Znak, że ruszył III etap rozbudowy osiedla. Dzięki niemu powstanie 168 mieszkań. Pierwsze  będą do odbioru na początku 2020 roku. Ważne, bo w dotychczas wybudowanych blokach mieszkania zakupiło już 215 rodzin. Kolejni chętni świadczą o dużym zapotrzebowaniu na mieszkania na lokalnym rynku.

Dbają o mieszkańców

Jednocześnie mieszkańcy ulicy Jabłoniowej nie mogą doczekać się budowy nowej drogi. Deweloper podejmuje liczne starania, by zminimalizować uciążliwości wynikające z nieutwardzonej nawierzchni – takie jak budowa tymczasowego chodnika czy codzienne polewanie drogi wodą – jednakże przy panującej suszy kurz stanowi spory problem. Całe szczęście naprzeciw potrzebom mieszkańców dynamicznie rozrastającej się części Żukowa wychodzi Gmina. Planowana na ten rok inwestycja w utwardzoną drogę ze ścieżką rowerową ma – po trwających wiele miesięcy uzgodnieniach – nareszcie wejść w fazę realizacji.

Do tematu będziemy wracać.

 

Dariusz Tryzna

Komentarze