Kultura Na sygnale Powiat kościerski Samorząd

Życzą sobie wyższych pensji i lepszych warunków lokalowych

Były awanse, nagrody i wyróżnienia, a przede wszystkim rozmowa o problemach, z którymi borykają się policjanci. Tym w Kościerzynie najbardziej doskwiera brak pomieszczeń. Podczas powiatowych obchodów Święta Policji, władze powiatu wraz przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji poinformowali, że pracują nad rozwiązaniem tych problemów lokalowych.

Na potrzeby kościerskich policjantów mają być przystosowane pomieszczenia po byłej siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Świętojańskiej w Kościerzynie. Budynek chcą użyczyć władze powiatu, a za adaptację ma zapłacić Komenda Wojewódzka Policji.

Życzenia i podziękowania

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele wszystkich samorządów z powiatu, a także województwa i parlamentarzyści. Dziękowali policjantom za ich trud i ofiarną pracę oraz życzyli przede wszystkim wyższych wynagrodzeń. – Naszym policjantom życzyłbym tego, co policjantom w całym kraju, gdyż problemy są bardzo podobne. Bardzo niskie uposażenia, myślę, że ta sprawa wymaga szybkiego uregulowania – mówił komendant powiatowy, insp. Marcin Piotrzkowski. O cierpliwość w tej sprawie do funkcjonariuszy apelował senator Waldemar Bonkowski. – Może niekoniecznie jesteście docenieni pod względem materialnym. Proszę was jeszcze o trochę cierpliwości, myślę, że to niebawem nastąpi – mówił przedstawiciel polskiego parlamentu. Za pracę kościerskim policjantom dziękowała w imieniu wszystkich samorządów starosta Alicja Żurawska, podkreślając, że powiat kościerski należy do jednych z najbezpieczniejszych w województwie. – W imieniu wszystkich mieszkańców powiatu składam Wam ogromne podziękowania. Wierzę, że w Komendzie Wojewódzkiej widzą waszą ogromną pracę. Staramy się wspólnie, aby wasz komfort pracy był lepszy – mówiła starosta kościerska.

Serdeczne życzenia 

Robert Sudenis, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku:

 

Drogie koleżanki i koledzy – dziękuję wam za służbę, którą pełnicie. Jest ona niezwykle trudna i wymagająca poświęceń. Często wychodzimy do służby i nie wiemy kiedy wrócimy. . Polska policja, dzięki temu, że modernizuje się w ostatnich latach idzie o krok do przodu. Dziś nie jesteśmy w stanie nadrobić tych niedociągnięć, które w poprzednich latach względem naszej służby zostały popełnione. Mówię to ze względów logistycznych, bo taką służbę reprezentuje. Jestem głęboko przekonany, że dzięki ustawie modernizacyjnej mogliśmy ,,pogonić” to, co przez długie lata stało w miejscu. Dziękuję za cierpliwość, bo tej cierpliwości oczekujemy i prosimy o nią. Myślę, że ta modernizacja policji, która już jest widoczna, dzięki której budujemy nowe jednostki, modernizujemy jednostki, które już istnieją, kupujemy nowe radiowozy, również regulujemy płace dla funkcjonariuszy, pomoże nam być w przyszłości jeszcze bardziej dumnymi z tej służby, gdyż teraz widzimy, że jesteśmy doceniani.  Życzę wam osobistej radości z pełnienia służby.

 

Waldemar Bonkowski, senator RP:

Jesteśmy w roku setnej rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości. Chciałbym pogratulować tym funkcjonariuszom, którzy zostali awansowani na wyższe stopnie. Zostaliście nagrodzeni za waszą uczciwą i ciężką pracę. Nasze władze i państwo polskie docenia wasze zaangażowanie. Może niekoniecznie pod względem materialnym, ale myślę, że to też w niedalekiej przyszłości się zmieni. Proszę was jeszcze o trochę cierpliwości. Chciałbym wam życzyć sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym. Za to wszystko co dla nas robicie – powiem po staropolsku – szczęść wam Boże.

Piotr Karczewski, radny Sejmiku Pomorskiego:

W imieniu Sejmiku Województwa Pomorskiego chciałbym wam podziękować za tę codzienną trudną pracę, którą wykonujecie. Życzymy wam, aby ta praca dawała wam poczucie satysfakcji, również tej finansowej. Gratulujemy wam, że w rankingach zaufania społecznego jesteście zawsze na najwyższych pozycjach. Wszystkim wyróżnionym, odznaczonym składam gorące gratulacje. Życzę wam i waszym rodzinom dużo zdrowia i wszystkiego najlepszego.

Dariusz Męczykowski, radny Sejmiku Pomorskiego:

Z racji tego, że jestem na co dzień nauczycielem, dyrektorem i szefem Komisji Edukacji chciałbym wam podziękować za działania edukacyjne prowadzone przez was w szkołach. To naprawdę budzi respekt, że potraficie dotrzeć do młodych ludzi.  Te akcje, które wspólnie organizujemy czy z sejmikiem, czy ze szkołą, czy z rodzicami naprawdę przynoszą wymierne efekty.

Alicja Żurawska, starosta kościerski:

 

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Za rok minie 100 lat, odkąd powołano Policję Państwową w odrodzonej ojczyźnie. Przez te lata stoicie na straży wartości uniwersalnych, takich jak porządek, spokój, bezpieczeństwo.

Za waszą służbę chciałabym dzisiaj serdecznie podziękować. Powiat kościerski, dzięki waszej – pracy dzielnicowych, kryminalnych, policjantów drogowych – jest powiatem bezpiecznym. W województwie pomorskim jest to jeden z bezpieczniejszych powiatów. Staramy się wspólnie razem z komendantem wojewódzkim, aby wasz komfort pracy był lepszy z dnia na dzień. Wierzę w to, że rząd będzie widział waszą ciężką pracę – niebezpieczną i odpowiedzialną – i wynagrodzi was, przede wszystkim finansowo. Wasza praca nie jest w Polsce należycie wynagradzana i to widać. Jednak staracie się i chcecie aby nadal ten wysoki poziom bezpieczeństwa był utrzymany. Życzę wam, aby wasze działania przynosiły skutek.

 

Lista nagrodzonych 

Lista odznaczonych i awansowanych funkcjonariuszy i pracowników Policji:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Postanowieniem o nadaniu odznaczeń za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej nadał:

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę:
insp. Marcinowi Piotrzkowskiemu – Komendantowi Powiatowemu Policji w Kościerzynie

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę:
asp. Piotrowi Kwidzińskiemu – asystentowi ds. prasowo – informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę:
asp. szt. Wiesławowi Bielawa – Kierownikowi Referatu Wykroczeń, Dzielnicowych, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

Złoty Medal za Długoletnią Służbę:
Hannie Radomskiej – inspektorowi Zespołu Wspomagającego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę:
Barbarze Czerwińskiej – starszemu inspektorowi Zespołu Wspomagającego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

Minister Spraw Wewnętrznych Decyzją o nadaniu odznaki w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego nadał:

Brązową Odznakę Zasłużony Policjant:
kom. Krzysztofowi Jaszewskiemu – ekspertowi Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

Brązową Odznakę Zasłużony Policjant:
kom. Mariuszowi Perszewskiemu – specjaliście Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

Brązową Odznakę Zasłużony Policjant:
mł. asp. Michałowi Grota – asystentowi Zespołu Dochodzeniowo – Śledczego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

Wojewódzki Zarząd Zakładowy NSZZ (Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego) Pracowników Policji w woj. pomorskim wyróżnił dyplomem za wzorowo wykonywaną pracę pracowników Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie:


Joannę Żydzianowską – inspektora Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie
Janusza Dolnego – mechanika samochodowego Zespołu Wspomagającego
Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie mianowani z dniem 24 lipca 2018 roku na wyższe stopnie policyjne:

na stopień komisarza Policji:
podkom. Michał Nawrocki
podkom. Mariusz Perszewski

na stopień aspiranta sztabowego Policji:
st. asp. Sławomir Pinkiert

na stopień starszego aspiranta Policji:
asp. Krzysztof Cylkowski

na stopień aspiranta Policji:
mł. asp. Piotr Bronk
mł. asp. Rafał Szalewski

na stopień młodszego aspiranta Policji:
sierż. szt. Marcin Błaszkowski
sierż. szt. Mateusz Klasa
sierż. szt. Michał Kreft
sierż. szt. Dawid Stenka

na stopień sierżanta sztabowego Policji:
st. sierż. Mateusz Czapiewski
st. sierż. Krzysztof Freitag
st. sierż. Kamil Lemańczyk
st. sierż. Mateusz Podolski

na stopień starszego sierżanta Policji:
sierż. Mateusz Czucha
sierż. Tomasz Majkowski
sierż. Piotr Miler
sierż. Kamila Treder – Łada
sierż. Grzegorz Wysiecki
sierż. Tomasz Zalewski

na stopień sierżanta Policji:
st. post. Seweryn Paszylk
st. post. Krzysztof Rychlicki

na stopień starszego posterunkowego Policji:
post. Dominika Polak

Awanse na wyższe stanowiska służbowe:


st. asp. Dawid Medykowski – na stanowisko specjalisty Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

st. sierż. Kamil Treder – Łada – na stanowisko asystenta Zespołu Dochodzeniowo – Śledczego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

st. sierż. Hieronim Nierzwicki – na stanowisko asystenta Zespołu ds. Kryminalnych Posterunku Policji w Liniewie Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

sierż. Seweryn Paszylka – na stanowisko referenta Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

sierż. Krzysztof Rychlicki – na stanowisko referenta Zespołu ds. Prewencji Posterunku Policji w Liniewie Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

Nagrodami motywacyjnymi Komendanta Głównego Policji i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku wyróżniono sześcioro funkcjonariuszy:


asp. szt. Krzysztof Orlikowski
st. asp. Krzysztof Cylkowski
asp. Waldemar Jeżewski
mł. asp. Artur Felskowski
sierż. szt. Norbert Nachman
sierż. szt. Krystian Sikora
Krzysztof Kwiatkowski (pracownik cywilny)

Nagroda Burmistrza Miasta Kościerzyna:
asp. szt. Łukasz Berta
mł. asp. Marcin Błaszkowski

Nagroda Wójta gminy Kościerzyna:
st. asp. Andrzej Rużyła
mł. asp. Dawid Hering

Nagroda Wójta gminy Liniewo:
asp. szt. Dariusz Kiżewski

Nagroda Wójta gminy Stara Kiszewa:
asp. szt. Grzegorz Puzdrowski – Kierownika Posterunku Policji w Liniewie
sierż. szt. Krzysztof Freitag

Nagroda Wójta gminy Nowa Karczma:
asp. Bartłomiej Rekowski

Nagroda Wójta gminy Dziemiany:
sierż. szt. Krystian Sikora

Nagroda Wójta gminy Lipusz:
asp. szt. Grzegorz Konopa – Kierownika Posterunku Policji w Dziemianach

Nagroda Wójta gminy Karsin:
asp. Waldemar Jeżewski – KPP Kościerzyna

Więcej o wydarzeniu przeczytają Państwo w najbliższym wydaniu Kuriera Kaszubskiego. Galeria zdjęć dostępna na naszym Facebooku

Komentarze