Gmina Kościerzyna Sport Wokół nas

Paralekkoatletyka. Mistrzostwa Polski. Wspaniały występ zawodników Olimpijczyka Skorzewo

W dniach 14-16 czerwca w Krakowie odbyły się 52. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski, podczas których zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo pokazali swoje znakomite umiejętności, zdobywając aż 7 medali oraz zajmując wysokie miejsca w finałach swoich konkurencji.

Pierwszy dzień zawodów przyniósł Olimpijczykowi 3 medale w biegach na 400m. W klasie startowej T20 złoty medal zdobył Adrian Bielski z czasem 57,24, a Oskar Wilma zakończył bieg na trzecim miejscu z wynikiem 57,99. Piotr Kiełpin zajął 8 miejsce z czasem 1:02,39. W klasie startowej T35-38 brązowy medal zdobył Damian Żołądek (57,13), a Amadeusz Reiss uplasował się na 5 miejscu (59,41). W konkursie skoku w dal Jakub Gliwa zdobył 6 miejsce (4,64), a Piotr Kiełpin zakończył na 8 miejscu (4,47).

Weekendowa rywalizacja

Sobota przyniosła kolejny złoty medal dla Olimpijczyka, tym razem w sztafecie 4x100m Mix. Drużyna w składzie Oskar Wilma, Damian Żołądek, Piotr Kiełpin i Adrian Bielski osiągnęła czas 48,47. Damian Żołądek zdobył srebrny medal w biegu na 100m w klasie T38 z czasem 13,02. Amadeusz Reiss zajął 3 miejsce w biegu na 1500m, bijąc swój rekord życiowy (4:28,79). Adrian Bielski w biegu na 1500m w klasie T20 zajął 4 miejsce, a Maciej Jutrzonka zakończył rywalizację w rzucie dyskiem na 4 miejscu (14,59) oraz w rzucie oszczepem na 7 miejscu (17,81). Robert Hinc zajął 10 miejsce w rzucie oszczepem w klasie F52-57.

W niedzielę, pomimo deszczowej pogody, Amadeusz Reiss zdobył srebrny medal w biegu na 5000m, bijąc swój rekord życiowy o 45 sekund (17:15,37). Damian Żołądek ukończył bieg na 200m w klasie startowej T35-38 na 4 miejscu (26,28). Robert Hinc zajął 7 miejsce w rzucie dyskiem w klasie F55.