Powiat kościerski Sport Wokół nas

Pływanie. Kościerscy pływacy z powołaniami do reprezentacji Polski

W dniach 1-2 czerwca w Toruniu odbyła się 2. Runda Pucharu Polski w Pływaniu. Zawody były wyjątkowym wydarzeniem, na którym prezydent Torunia wręczył powołania do reprezentacji Polski. Wśród powołanych znalazł się 15-letni Filip Komar z KS Aqua Sport. Wśród seniorów powołanie otrzymał Szymon Kropidłowski z Manty Kościerzyna.

Do rywalizacji przystąpiło 227 zawodników z 14 klubów, w tym podopieczni trenerów Damiana Narlocha i Michała Zaracha z KS Aqua Sport. Medale dla KS Aqua Sport wywalczyli w następujących konkurencjach. W konkurencji 25AP: Aleksandra Kamińska zdobyła brązowy medal w kategorii E, Jakub Gronczewski złoty, Tymoteusz Klasa srebrny. W konkurencji 50BF: Nina Kucharska zdobyła srebrny medal, Dominika Peek brązowy, Tymoteusz Klasa brązowy, Igor Grochowski złoty, Szymon Hinc srebrny, Filip Komar złoty, Jan Marchewicz brązowy. W konkurencji 100BF: Dominika Peek zdobyła srebrny medal, Igor Grochowski złoty, Szymon Hinc srebrny, Filip Komar złoty. W konkurencji 200BF: Szymon Hinc zdobył złoty medal, Igor Grochowski srebrny, Filip Komar złoty, Robert Jakubowski brązowy. W konkurencji 400BF: Daria Freda zdobyła brązowy medal, Szymon Hinc srebrny, Tymon Dach brązowy, Filip Komar złoty, Jan Marchewicz brązowy. W konkurencji 100SF: Kaja Lellek zdobyła złoty medal, Dominika Peek brązowy. W konkurencji 200SF: Kaja Lellek zdobyła złoty medal, Nina Kucharska srebrny. W konkurencji 400SF Kaja Lellek zdobyła złoty medal.

Sztafety

W wyścigach sztafetowych juniorów ekipa w składzie: Jakub Gronczewski, Kaja Lellek, Igor Grochowski i Nina Kucharska zdobyła brązowy medal. Na dystansie 4×50 SF, z Tymoteuszem Klasą zamiast Jakuba Gronczewskiego, sztafeta zdobyła złoty medal. Zawody zakończyła sztafeta specjalna, w której wystartowali trener Damian Narloch oraz rodzice zawodników: Natalia Blok, Dorota Peek, Sławomir Kropidłowski, Marcin Tarnowski i Robert Klasa.

Najważniejszym wydarzeniem zawodów było ponowne poprawienie rekordu Polski na przez Filipa Komara, który został również najlepszym zawodnikiem w grupie C, za co otrzymał nagrodę rzeczową. Następnie został powołany do reprezentacji Polski Juniorów.