Miasto Kościerzyna Powiat kościerski Sport

Pływanie. Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. KS Aqua Sport Kościerzyna na szczycie

Pływalnia Olimpijczyk w Gliwicach stała się areną zmagań podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w Pływaniu w Płetwach. Wśród elitarnej grupy 230 zawodników i zawodniczek z 14 polskich klubów, KS Aqua Sport Kościerzyna wyróżnił się wyjątkowymi osiągnięciami, zdobywając aż 5 tytułów mistrzowskich.

Zawody były indywidualnym triumfem Filipa Komara, który zdobył złoto na czterech dystansach. Jego występ zaowocował także brązowym medalem w kategorii OPEN. Kaja Lellek zdobyła cztery złote medale. Anna Szybalska stanęła na dużej podium na dwóch dystansach, zdobywając także brązowy medal w kategorii OPEN. Podwójne zwycięstwo należy do Wiktorii Lellek. Zdobyła ona także brązowy medal w kategorii OPEN.  Monika Zarach zdobyła złoty medal, a także dwa srebrne medale. Iga Góralczyk zdobyła srebrny i brązowy medal, tak samo Aleksandra Kamińska. Jakub Gronczewski wywalczył srebro. Z brązowych medali cieszyli się natomiast zawodnicy: Dominika Peek, Klaudia Bida, Zuzanna Peek, Marcelina Bławat, Marta Ostrowska, Nina Kucharska, Igor Grochowski, Tymoteusz Klasa.

Sukcesy sztafet

Zespół KS Aqua Sport nie tylko wyróżnia się indywidualnymi sukcesami, ale także imponującymi wynikami w sztafetach. W kategorii Junior Młodszy, sztafety MIX wywalczyły mistrzostwo Polski na dystansach 4×100 metrów oraz wicemistrzostwo na dystansie 4×100 metrów stylem. W kategorii Junior Starszy, sztafety zdobyty mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski.

Jest to najlepszy występ KS Aqua Sport od początku istnienia klubu, a najlepszym tego dowodem jest zajęcie 4 miejsca w klasyfikacji medalowej w kraju. Sukces ten stanowi milowy w historii klubu KS Aqua Sport Kościerzyna, dowodzący nie tylko talentu i determinacji zawodników, ale także wsparcia rodziców oraz profesjonalnego przygotowania przez trenerów Damiana Narlocha i Michał Zaracha.