Gmina Sulęczyno Sport Szkolnictwo Wokół nas

Podjazy. Bieg „Tropem Wilczym”. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to szczególny dzień dla Polaków, gdyż obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto jest hołdem dla bohaterskich żołnierzy polskiego podziemia, którzy działali w latach 1944-1963. W tym roku, po raz dwunasty, społeczność szkolna w Podjazach postanowiła uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych poprzez organizację biegu „Tropem Wilczym”.

Bieg, który odbył się w ubiegły piątek, miał symboliczną trasę wynoszącą 1963 metry, nawiązującą do lat, w których Żołnierze Wyklęci prowadzili zaciętą walkę o wolność Polski. Nazwa „Tropem Wilczym” doskonale oddaje determinację i siłę charakteru tych bohaterów, którzy nie ugięli się przed reżimem i okupacją.

Akcja ta nie tylko miała charakter sportowy, ale również edukacyjny i patriotyczny. Społeczność szkolna wyzwała się nawzajem do pokonania własnych słabości, inspirując się bohaterstwem Żołnierzy Wyklętych. Bieganie stało się nie tylko formą sportu, ale także sposobem na oddanie hołdu tym, którzy poświęcili swoje życie dla niepodległej Polski.

Danuta Siedzikówna, znana jako Inka, jest patronką szkoły w Podjazach. Jej bohaterska postawa, oddanie ideałom wolności i niezłomność wobec przeciwności losu są dla społeczności szkolnej źródłem dumy i inspiracji. Dlatego też uczestnicy biegu „Tropem Wilczym” szczególnie chcieli upamiętnić jej bohaterstwo.

Podziękowania od organizatorów

Podczas wydarzenia, dyrektor szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami podziękowali władzom gminy Sulęczyno, przewodniczącemu rady, sekretarzowi, OSP, policjantom z miejscowego posterunku, prezesowi Stowarzyszenia Sołectwa Podjazy, sołtysowi wsi i przewodniczącej Rady Rodziców za obecność. Natomiast wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji biegu.

– To wspólne przedsięwzięcie nie tylko wzmocniło więzi społeczności szkolnej, ale także przypomniało o ważnych wydarzeniach z historii Polski. Bieg „Tropem Wilczym” w Podjazach stał się nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także manifestacją pamięci i szacunku dla tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny – podkreśla Anna Knyba, współorganizator biegu. 

Nad/opr.red

Komentarze