Gmina Stężyca Sport

Gmina Stężyca. Podsumowanie ligi futsalu

Sten-Dach Borucino mistrzem stężyckiej halówki

12 lutego w bibliotece gminnej odbyła się gala Stężyckiej Ligi Piłki Halowej, która po 9-letniej przerwie wróciła do rozgrywek. Wyróżniono uczestniczące w niej drużyny i najlepszych zawodników. Wszystko wskazuje, że rozgrywki będą miały ciąg dalszy.

W tym roku do rozgrywek przystąpiło 8 zespołów. Rozegranych zostało łącznie 40 meczów, w których padło aż 427 goli. Nie obyło się też bez żółtych kartek, których zawodnicy zobaczyli 74 oraz jedną bezpośrednią czerwoną kartkę. Świadczy to o zaciętej walce piłkarzy.

Wysoki poziom rozgrywek docenił wójt gminy Stężyca Ireneusz Stencel, który w przeszłości sam grał w piłkę nożną. Podkreślił też sportowe zachowanie zawodników na boisku i ich grę w duchu fair play. 

Za taką postawę przyznano dodatkową nagrodę dla drużyny z Klukowej Huty, która swoją  wzorową postawą na boisku pokazali, o co chodzi w sporcie amatorskim

Zwycięscy stężyckiej halówki

Mistrzem halówki zostali piłkarze Sten-Dach Borucino. Zawodnicy przegrali jeden, ostatni mecz z wicemistrzem, drużyną Prozbau. Większość zawodników mistrzowskiej drużyny to piłkarze ze Stężycy i jej okolic.

Królem strzelców z 40 celnymi bramkami został Filip Gilmajster z drużyny Janus Sierakowice. Drugim najskuteczniejszym strzelcem okazał się Aleksander Recław z drużyny Sten-Dachz 28 bramkami, zaś na trzeciej pozycji  znalazł się Szymon Piask z zespołu Pogoń Nowa Wieś z 19. Dwa ostatnie miejsca przypadły Dominikowi Piask i Błażejowi Troce – obaj z 17 celnymi strzałami do bramki.

Najlepszym bramkarzem wybrany został – Sebastian Turzyński z PROZBAU

Nad/opr.red

Wyniki końcowe rozgrywek

Grupa mistrzowska

Sten-Dach  – 25 pkt

Prozbau  – 23 pkt

Janus Sierakowice  – 17 pkt

Pogoń Nowa Wieś  – 14 pkt

 Grupa druga

Kryzys Stężyca  – 14 pkt

Czarny Koń – 12 pkt

Peplińscy  – 10 pkt

Klukowa Huta   – 0 pkt

Komentarze