Powiat kartuski Szkolnictwo

Kartuzy. Uroczystość w Zespole Szkół Technicznych. Otwarcie sali dydaktycznej pod patronatem firmy Mielewczyk

14 lutego dyrekcja ZST i kierownictwo firmy Mielewczyk otworzyli nowoczesną pracownię do teoretycznej nauki zawodu. To między innymi efekt 6-letniej współpracy pomiędzy szkołą a firmą. Był to też dobry moment do złożenia na ręce prezes Marii Czapp podziękowań za dotychczasową współpracę.

Uroczystość jak podkreślała dyrektor szkoły Alicja Bieńczyk, miała być skromna, stąd tylko obecność dyrektorów pozostałych placówek oświatowych powiatu i przedstawiciela organu prowadzącego – starostwa w osobie wicedyrektora Referatu Kultury i Promocji Wojciecha Okroja. Firma Mielewczyk reprezentowana była przez prezesa zarządu Marię Czapp, Joannę Grzymkowską, dyrektora ds. zakupów, Aleksandrę Potrykus, specjalistę ds. Employer Branding i Dominikę Lewnę, specjalistę ds. rekrutacji i szkoleń. Po symbolicznym przecięciu wstęgi uczestnicy uroczystości obejrzeli jak prezentuje się nowa sala dydaktyczna.

Podziękowania dla patrona

Dalszą część uroczystości kontynuowano w auli. Dyrektor A. Bieńczyk przybliżyła historię partnerskiej współpracy z firmą Mielewczyk. Trwa ona od 2017 roku. Od tego czasu uczniowie szkoły, którzy kształcą się w zawodzie technik-mechanik korzystają z praktyk na terenie zakładu w Gowidlinie, gdzie zdobywają praktyczną wiedzę z zakresu mechaniki i częściowo mechatroniki. Ponadto firma na koniec każdego roku szkolnego nagradza najlepszych uczniów.

– To dla nas niecodzienna i niezwykle przyjemna chwila, kiedy możemy wyrazić zachwyt i podziękować za oddanie nam do użytku tak pięknej sali dydaktycznej. […] Przede wszystkim chciałam podziękować za to, że dzielicie się Państwo z tymi młodymi ludźmi swoim doświadczeniem i wiedzą – mówiła A. Bieńczyk.

Również sami uczniowie podziękowali słowem i pięknymi kwiatami za tak piękny prezent ze strony patrona.

– Dzięki Państwa sympatii i objęcia patronatem klas o profilu mechanicznym gabinet nr 33 zyskał zupełnie nowe oblicze. Dzięki temu będziemy mogli uczestniczyć w zajęciach technicznych w komfortowych warunkach i będą one o wiele ciekawsze, dzięki profesjonalnemu, nowemu wyposażeniu. Obejmując klasy mechaniczne swoim patronatem, obdarzyliście nas dużym zaufaniem. Zrobimy wszystko, aby go nie zawieść – deklarował ich przedstawiciel.

Gabinet na miarę XXI wieku

Po części oficjalnej można było jeszcze raz obejrzeć oddaną uczniom salę dydaktyczną. Jak podkreślali oni, zmieniło się w niej wszystko. ,,Wszystko na lepsze’’. Rzucało się w oczy nowoczesne zaaranżowanie z wykorzystaniem drewnianej sklejki, jako elementu dekoracyjnego i praktycznego. Nowe oświetlenie i wyposażenie oraz wykonane specjalnie na zamówienie meble.

Ale dochodzenie do takiego efektu, jak podkreśla prezes M. Czapp, nie było wcale łatwe.

– Jak otrzymaliśmy pierwszy projekt, to się zestresowałam. Projektant zaplanował na ścianach blachę, taką jak u nas na produkcji w Gowidlinie. Od razu powiedziałam, że nie może być tak, bo będzie zimno, a ma być ciepło i przytulnie – wspomniała prezes firmy Mielewczyk.

– Sala wygląda teraz tak, jak myśmy ją sobie wyobrazili. Najważniejsze, aby młodzież cieszyła się i aby dobrze się tu czuła na lekcjach – podsumowuje wicedyrektor szkoły Włodzimierz Leszkowski.

Wszyscy mają nadzieję, że nowe, piękniejsze pomieszczenie wpłynie dobrze na zachowanie i zaangażowanie uczniów.

D. Tryzna

Komentarze