Gmina Kartuzy Sport

Kickboxing. Sukces Kamila Konkola i Nikodema Bigusa

W końcu sierpnia na Łotwie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Łotwy w Kickboxingu. Podczas rywalizacji kartuzianie Kamil Konkol i Nikodem Bigus zdobyli złote medale.

Podczas mistrzostw na matach walczyli zawodnicy z sześciu europejskich państw: Litwy, Estonii, Ukrainy, Hiszpanii, Polski i gospodarzy z Łotwy. Biało-czerwoni do Widawy przybyli w siedemnastoosobowym składzie, z czego sześcioro Kaszubów wraz z trenerem Rebelii Kartuzy Patrykiem Zaborowski. Szkoleniowiec z Kartuz miał ręce pełne pracy sekundując kadrę narodową oraz zawodników na co dzień trenujących w Kaszubskim Centrum Sportów Walki.

Rebelianci wrócili z workiem medali

Tegoroczne Mistrzostwa Łotwy obfitowały w szereg srebrnych medali oraz dwa złote krążki. Pierwsze złoto wywalczył Nikodem Bigus, który startował w kategorii 74 kg senior Kick-light. Drugi złoty krążek trafił do mieszkańca Miechucina juniora Kamila Konkola, który rywalizował z kategorii 79 kg. Srebrne medale wywalczyły zawodniczki: Emilia Gruchała-Węsierska 55 kg, Margareta Kąkol 65 kg, seniorka Nikola Zaborowska 55 kg oraz junior Jakub Domaros 69 kg.

– Cała ekipa Rebeliantów zostawiła maksimum na macie i w ringu. Turniej nadbałtycki był sprawdzianem kontrolnym przed zbliżającymi się mistrzostwami, które czekają nas w najbliższym czasie. Zestawienie medali pokazuje, że okres wakacyjny został przepracowany rzetelnie i sumiennie, a Kaszubi stanowią integralną część biało-czerwonych barw – podkreśla trener P. Zaborowksi.

Do tego imponującego wyniku kadra narodowa dorzuciła 8 złotych krążków, co dało im tytuły najlepszych drużyn.