Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. North CUP Lega Olecko. KS Aqua Sport ze złotymi medalami i rekordami

W Olecku odbyły się zawody międzynarodowe w pływaniu w płetwach. Do rywalizacji przystąpiło prawie 150 zawodników z Litwy, Estonii i Polski, a wśród nich także sześcioro zawodników KS Aqua Sport.

Rewelacyjnie wypadła najstarsza zawodniczka klubu Anna Szybalska, która rywalizowała w kategorii 14-15 lat. Ania zwyciężyła w czterech konkurencjach i dwukrotnie zajęła drugie lokaty. Nie tylko zdobyła medale i triumfowała w swojej kategorii, lecz przede wszystkim poprawiła pięć rekordów życiowych, a jej wyniki zostały nowymi rekordami klubu wśród kobiet. Kolejną zawodniczką w tej kategorii była Wiktoria Lellek, która zdobyła po jednym złotym i srebrnym krążku oraz trzy brązowe. Ponadto poprawiła swoje rekordy osobiste. Również w tej kategorii rywalizował Filip Komar, który wywalczył dwa srebrne medale, a także dwa brązowe. Filip także ustanowił nowe „życiówki”.

Sukcesy młodszych uczestniczek

W kategorii 12 i 13-latków Nina Kucharska wywalczyła dwa srebrne medale, a rywalizująca w tej samej kategorii Monika Zarach stanęła na najniższym stopniu podium. Warto zaznaczyć, że Monika poprawiła wszystkie swoje dotychczasowe „życiówki” z sześciu startów.

Najmłodszą zawodniczką KS Aqua Sport była 10-letnia Kaja Lellek, która rywalizowała w kategorii do 11 lat. Kaja zwyciężyła oraz dwukrotnie uplasowała się na drugim miejscu. Do tego dorobku medalowego Kai należy jeszcze dorzucić brązowy medal oraz poprawienie kilku swoich rekordów.

KS Aqua Sport już teraz zaprasza na pływalnię AQUA Centrum w dniu 14 października, ponieważ klub będzie organizatorem Okręgowych Zawodów w Pływaniu w Płetwach, gdzie wystartować mogą także dzieci i młodzież nietrenująca w klubie. 15 października w Kościerzynie odbędzie się 4 Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego.