Gmina Żukowo Kultura Wokół nas

Żukowo. Powiało wielkim, muzycznym światem. XII Żukowskie Lato Muzyczne zachwyciło

Zachwycającym występem pierwszej damy operowej i operetkowej sceny muzycznej w Polsce Grażyny Brodzińskiej, zakończyło się w niedzielę XII Żukowskie Lato Muzyczne. Oprócz popisu niekwestionowanej diwy polskiej opery, na scenie zaprezentowali się inni artyści, których dorobek także wzbudza uznanie. To wszystko spowodowało, że żukowska impreza była paradą gwiazd, mogąca zadowolić najwybredniejszych słuchaczy.

Grażyna Brodzińska to nietuzinkowa primadonna, od kilku dziesięcioleci zachwycająca publiczność niemal całego świata. Występuje w najważniejszych salach koncertowych świata. Nic dziwnego, że na jej recital przyszły tłumy słuchaczy. Wszystkie miejsca siedzące były zajęte a wokół widowni stał jeszcze wianek miłośników jej talentu i umiejętności. Artystka zebrała gromkie oklaski żywiołowo reagującej widowni. Tej światowej sławy śpiewaczce, która zaprezentowała utwory klasyki operowej i operetkowej towarzyszyli młodzi artyści. Akompaniował zespół Kosma Band w składzie: Laura Bukowska – skrzypce, Kosma Kalamarz – bas i Michał Rorat – pianino. Tercet ten samodzielnie zaprezentował też kilka utworów. Występ G. Brodzińskiej był godnym zwieńczeniem znakomitej imprezy jaką było Żukowskie Lato Muzyczne. Wcześniej publiczność miała okazję oklaskiwać występy innych artystów.

Olga Bończyk ciągle w formie

Wielką sympatią i przychylnością słuchaczy cieszył się też występ znakomitej aktorki i piosenkarki Olgi Bończyk. Podczas jej koncertu można było usłyszeć piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Wojciecha Młynarskiego, Reny Rolskiej, Marii Koterbskiej, czy Skaldów. Artystka zaprezentowała się na scenie wraz z Piotrem Wrombelem grającym na pianinie, Bartłomiejem Szetelą – kontrabas i Krzysztofem Szmańdą – perkusja. Artystka śpiewająca utwory z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku, na tyle porwała swym występem publiczność, że obecni na dziedzińcu słuchacze wraz z wokalistką wykonywali znane i lubiane przeboje.

 Ponadto podczas tegorocznej edycji Żukowskiego Lata Muzycznego ze znakomitym recitalem wystąpiła Hanna Banaszak oraz zespół Vex Candy z piosenkami z „Jamesa Bonda”. Liczna widownia miała także okazję oklaskiwać inne, wspaniałe koncerty. Żydowskie akcenty w piosence zaprezentowała Olivia Ohl-Szulik, której towarzyszyła Paulina Stateczna – fortepian i Szymon Stateczny – skrzypce. Całość złożyła się na to, że tegoroczne Żukowskie Lato Muzyczne było imprezą nietuzinkową, o formacie mocno przekraczającym regionalny wymiar. Powiało wielkim muzycznym światem i nie jest to ocena na wyrost.

BM

Komentarze