Gmina Chmielno Konkursy Wokół nas

Chmielno. III Mistrzostwa w Bowlingu 60+. Sportowa rywalizacja seniorów z terenu gminy i nie tylko

Tradycyjnie już Chmielno zainaugurowało Tłusty Czwartek w nieco nietypowy sposób – poprzez sportową rywalizację. III Chmieleńskie Mistrzostwa w Bowlingu 60+ odbyły się dzięki staraniom Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

Głównym celem wydarzenia było połączenie rywalizacji z dobrą zabawą.

Turniej mógł się odbyć dzięki hojności Marii i Andrzeja Kostuchów, którzy udostępnili swoją kręgielnię w „Wichrowym Wzgórzu” w Chmielnie. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali wójt Michał Melibruda oraz dyrektor GOKSiR Edyta Klasa.

Uczestnicy turnieju walczyli z determinacją o tytuł mistrza, a atmosfera była pełna entuzjazmu i współzawodnictwa. Warto podkreślić, że w Chmielnie gościli nie tylko mieszkańcy tej gminy, ale również przyjezdni.

Podczas zawodów losowano atrakcyjne nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby – STK. Dla uczestników nie zabrakło również aromatycznej kawy i przepysznych pączków z Cukierni Janca. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przygotowane były specjalne medale i puchary ufundowane przez Pomorskie Zrzeszenie LZS. Organizatorzy dziękują Janowi Trofimowiczowi za profesjonalne poprowadzenie wydarzenia.

Nad/opr.red

Oto zwycięzcy III Chmieleńskich Mistrzostw w Bowlingu 60+:

Kategoria Kobiet:

I miejsce: Jolanta Soliwoda z Przodkowa

II miejsce: Irena Bartelik z Nowego Ostrowia

III miejsce: Małgorzata Klimowicz z Chmielna

Poza podium: Maria Sikora, Gabriela Wrońska, Hanna Karpińska, Danuta Reguła, Bogumiła Flisikowska, Halina Szczesna, Elżbieta Brylowska, Urszula Polewska.

Kategoria Mężczyzn:

I miejsce: Tadeusz Makowski z Zawór

II miejsce: Roman Kotłowski z Kartuz

III miejsce: Zenon Zaremba z Grzybna

Poza podium: Zbigniew Sikora, Jerzy Knut, Kazimierz Gruenholz, Jerzy Soliwoda, Jan Brylowski, Jan Polewski, Stanisław Klimowicz, Kazimierz Bartelik.

Komentarze