Wokół nas

Dziemiany. Bal Emeryta i Rencisty. Kolejna okazja do integracji seniorów.

Koło Emerytów i Rencistów z Dziemian we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Dziemianach zorganizowało kolejny już Bal Emeryta i Rencisty. Biorą w nim udział członkowie dziemiańskiego koła, a także seniorzy z Kościerzyny, Osowa, Chojnic oraz Brus.

Najstarsi mieszkańcy gminy Dziemiany nie mogą narzekać na jesienną nudę. Wręcz sami dbają o to, aby do niej nie dopuścić. 29 stycznia ponownie uczestniczyli w Balu Emeryta i Rencisty. Gości przywitali dyrektor Ośrodka Kultury w Dziemianach Dariusz Turzyński oraz proboszcz tutejszej parafii ks. Andrzej Kubisz.

– Cieszę się, że widzę was w dobrym zdrowiu. To przyjemność móc organizować takie wydarzenia dla tak wspaniałych i uśmiechniętych ludzi. Kto jak nie wy, potrafi korzystać z życia i z okazji do zabawy – mówił D. Turzyński.

Jak zawsze gościnni…

Tradycją stało się już to, że seniorzy z Dziemian zapraszają do wspólnej zabawy również mieszkańców z ościennych gmin – emerytów z Kościerzyny, Osowa, Chojnic oraz Brus. Nie brakowało wspólnych zabaw. Spośród uczestników balu rozlosowano pamiątkowe upominki. Tradycyjnie już odbył się również taniec czekoladowy. Seniorzy bawili się na parkiecie przy muzyce zespołu „Tamir”.

S.SZ

Komentarze