Gmina Chmielno OSP Wokół nas

Chmielno. Parafialny Dzień Strażaka. Świętowali druhowie z czterech jednostek

W dzień Św. Floriana w Chmielnie w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła zorganizowane zostało strażackie święto. Jego głównym punktem była msza święta w intencji strażaków i ich rodzin. Po niej dalsze świętowanie każda z jednostek organizowała na własną rękę.

Związek OSP w gminie Chmielno liczy sześć jednostek. Trzy z nich: OSP Chmielno, OSP Zawory i OSP Kożyczkowo należą do parafii chmieleńskiej. 4 maja druhowie z tych jednostek wzięli udział w uroczystej mszy świętej. Razem z nimi Dzień Strażaka obchodzili również ich koledzy z OSP Łapalice. Po obu stronach ołtarza stanęły poczty sztandarowe, a licznie przybyli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, ich rodziny i przyjaciele jednostek wypełnili kościół.

Mszę odprawił proboszcz ks. dr Tomasz Rakowski. Modlono się w intencji tych druhów, którzy odeszli już na wieczną służbę i tych żyjących. Podziękowano za dotychczasową służbę i bożą opiekę nad strażakami.

Wśród uczestników najliczniejszą grupę stanowili strażacy – ochotnicy z miejscowej jednostki. Do kościoła przeszli w uroczystym przemarszu. Prowadził prezes jednostki dh Leszek Formela.

– Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji tej uroczystej mszy oraz tym, którzy w niej uczestniczyli. Koleżankom i kolegom druhom, młodzieży z MDP, przyjaciołom jednostki i wszystkim z nią sympatyzującym. Z okazji strażackiego święta dziękuję również samorządowi gminnemu z wójtem Michałem Melibrudą za nieustanne wspieranie naszej jednostki – mówił dh L. Formela.

D. Tryzna

Komentarze