Gmina Chmielno Kultura Wokół nas

Chmielno. Sobotnie podwójne świętowanie. Okazja do dobrej integracji mieszkańców

29 czerwca w Chmielnie to nie tylko odpust w parafii pw. Św. Piotra i Pawła, ale również VIII edycja wydarzenia pn. „Święto Piotra – Patrona Rybaków”. Organizują je sąsiedzi: parafia i Lokalna Grupa Rybacka „Kaszuby” przy błogosławieństwie władz gminy.

Ogród parafii na ten dzień stał się prawie rajskim. Czego tam nie było? Dmuchańce ciągle oblegane przez najmłodszych, stoiska z najróżniejszymi grami, zabawami dla nieco starszych i oczywiście szeroka oferta gastronomiczna. W tym roku zapewniały ją panie z miejscowego KGW Kożyczkowianki.

Świętować zaczęli w południe

Wydarzenie oficjalnie otworzyli: wójt Michał Melibruda, prezes zarządu LGR „Kaszuby” Stanisław Klimowicz oraz proboszcz parafii ks. Tomasz Rakowski.

Na scenie specjalnie ustawionej na to wydarzenie wystąpiły m.in. maluchy z przedszkola samorządowego oraz zaproszony teatr ze spektaklem. Obok sceny można było skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Stowarzyszenie „Katolickie Dzieło Świętych Apostołów Piotra i Pawła” w Chmielnie. Największą atrakcją było tu dojenie sztucznej krowy. Tradycyjnie punktem kulminacyjnym festynu była zupa rybacka. Każdy mógł spróbować do woli. Dobra pogoda zachęcała do zabawy, widać było całe rodziny, które przybyły, aby skorzystać z oferty festynu. 

D. Tryzna

Komentarze