Gmina Dziemiany Inwestycje Samorząd Szkolnictwo

Dziemiany. Oficjalne otwarcie rozbudowanego i zmodernizowanego ZKiW. Spełniły się marzenia społeczności szkolnej

4 października w obecności szerokiego grona społeczności szkolnej i wielu zaproszonych oficjeli dokonano uroczystego otwarcia nowej części szkoły. Było to na pewno wielkie święto dla uczniów i nauczycieli oraz satysfakcja z dobrze zakończonego dzieła dla władz gminy i szkoły.

Uroczystości rozpoczęły się od gorącego powitania przez wójta Leszka Pobłockiego i dyrektora Adama Szejbę. Do symbolicznego przecięcia wstęgi stanęło liczne grono spośród zaproszonych oficjeli. Obiekt pobłogosławił i poświęcił ks. Andrzej Kubisz. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali sportowej, ale zanim do niej doszło goście obejrzeli nowe wnętrza. Było to też okazją do rozstrzygnięcia konkursu jaki został zorganizowany dla uczniów. Budowali oni makiety nowej szkoły. Niektórym poszło tak dobrze, że oglądający aż dziwili się z zachwytu.

Najpierw chwile wspomnień, a później radości

Uroczysta akademia rozpoczęła się od przypomnienia historii szkoły i roli jaką spełnia w środowisku. Podkreślano, że jej rozbudowa była marzeniem uczniów, nauczycieli i rodziców. Za spełnienie tego marzenia podziękowano inwestorom, wykonawcom i wszystkim którzy się do tego przyczynili. Gratulacje i słowa uznania dla dyrekcji placówki, całego grona pedagogicznego skierował senator Stanisław Lamczyk, a na ręce włodarza gminy złożył Orła Białego od Senatu. Słów uznania nie szczędził Piotr Karczewski, społeczny doradca Prezydenta RP. Gratulacje gronu pedagogicznemu, swoim niejako koleżankom po fachu złożyła w imieniu marszałka pomorskiego radna Danuta Rek, przewodnicząca Komisji Oświaty i Sportu Sejmiku Pomorskiego. Gratulacjom z okazji otwarcia nowego obiektu nie było końca.

D. Tryzna

Komentarze