Gmina Nowa Karczma Miasto Kościerzyna Powiat kościerski Szkolnictwo

Gdańsk. Dariusz Męczykowski odznaczony Medalem KEN, a Karolina Kolińska z PZS nr 1 w gronie najlepszych

Choć od Dnia Edukacji narodowej minęły już dwa tygodnie, to wydarzenia związane z uhonorowaniem nauczycieli miały miejsce jeszcze w ubiegłym tygodniu. Co ważne, ich bohaterami byli znani w środowisku, nauczyciele ze szkół z terenu powiatu kościerskiego. 

25 października w sali ,,Niebo Polskie’’ w Gdańsku miała miejsce gala VII już konkursu ,,Nauczyciel Pomorza’’. Wyłania on pedagogów pomorskich, którzy mogą się wykazać dużymi osiągnięciami w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, a także aktywną działalnością w życiu społecznym w środowisku lokalnym. Tytułem „Nauczyciel Pomorza Roku 2022” uhonorowano Małgorzatę Błaszak, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i oligofrenopedagog ze Szkoły Podstawowej w Sztutowie. Gratyfikacje finansowe odebrali również nauczyciele wyróżnieni w konkursie. Jest to m.in. Karolina Kolińska, nauczycielka przedmiotów zawodowych i ekonomicznych z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. K. Kolińska uplasowała się w pierwszej piątce najlepszych nauczycieli z całego województwa pomorskiego.

– Serdecznie dziękuję Marszałkowi za to wyróżnienie i uzyskanie tytułu laureata. Jednak nagroda ta to nagroda moich wszystkich uczniów, bo dzięki Wam chciało mi się zawsze pracować, działać i być blisko Was. Dziękuję także moim koleżankom za każde wsparcie w moich pomysłach, pomoc przy ich realizacji, ale przede wszystkim za Wasze dobre serce. Podziękowania kieruje także do starosty Alicji Żurawskiej za słowa uznania i obecność podczas tej uroczystości – podsumowała po zakończeniu gali uhonorowana.

Najwyższe odznaczenie ministerialne

Podczas wojewódzkiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej uhonorowano nauczycieli za ich zasługi w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Były odznaczenia państwowe, które wręczył wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Przyznano również nagrody Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wręczono również Medalem Komisji Edukacji Narodowej dla pedagogów szczególnie zasłużonych dla rozwoju oświaty i wychowania. Wśród 297. nauczycieli z całego Pomorza był Dariusz Męczykowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie, Barbara Bulczak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Biskupa z Miry Świętego Mikołaja w Żukowie oraz Julita Hudela, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Biskupa z Miry Świętego Mikołaja w Żukowie.

– Otrzymując Medal Komisji Edukacji Narodowej wiem, że to był dobry wybór drogi zawodowej, ponieważ jest to najwyższe odznaczenie, jakie może sobie wymarzyć człowiek związany z edukacją. Dziękuję przede wszystkim moim rodzicom, że mnie mobilizowali, abym się kształcił, mówili „nauka to potęgi klucz, chcesz go zdobyć to się ucz…”. Pragnę podziękować podopiecznym, rodzicom, współpracownikom, władzom za wsparcie i docenienie mojej pracy – mówił odbierając medal D. Męczykowski.

D. Tryzna

Dariusz Męczykowski odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Karolina Kolińska w gronie najlepszych pedagogów z Pomorza.

Komentarze