Gmina Chmielno Wokół nas

Gmina Chmielno. Mikołajki 2025

Od Mikołajowej marszruty, przez piernikowe warsztaty po „wypasiony” koncert

W tym roku św. Mikołaj do gminy trafił już 5 grudnia odwiedzając dzieci w Łączyńskiej Hucie i Borzestowie. Miał chyba nocleg na terenie gminy, bo następnego dnia już z rana ruszył w dalszą trasę, zaglądając do Garcza, Kożyczkowa, Cieszenia, Reskowa, Miechucina, Maksa i Zawór. Jego czerwony strój i dźwięk dzwonków wywoływały uśmiechy wszędzie tam, gdzie się pojawiał. Po południu musiał wrócić do Chmielna, by o godz. 16 wspólnie z mieszkańcami uczestniczyć w uroczystym rozświetleniu gminnej choinki.

W samym Chmielnie o 15, odprawiono Mszę św. dla dzieci, która wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. A kiedy choinka rozbłysła światłami przed Urzędem Gminy, atmosfera stała się naprawdę wyjątkowa. W tym czasie Dom Kultury tętnił życiem — odbywał się kiermasz świąteczny, piernikowe warsztaty z kucharzem Tomaszem, zabawy z animatorem, konkurs na najpiękniejszą bombkę i świąteczna sesja zdjęciowa. Nie zabrakło też niecodziennej atrakcji: spotkania z osiołkiem, które szczególnie zachwyciło najmłodszych.

Finałem dnia był energetyczny koncert „Od Hollywood po Kaszuby” w hali widowiskowo-sportowej. Na scenie wystąpiła Orkiestra Fundacji Doctrina Musicae, Rambo Band, Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Chmielanie” oraz grupa teatralna „Pierwsi lepsi” z Czarnej Dąbrówki, tworząc niezapomniane zakończenie tej pełnej radości mikołajkowej soboty.

Nad./opr.red

Komentarze