Gmina Stężyca OSP

Gmina Stężyca. Inwestycje dla OSP. Gołubie dostanie nową strażnicę, a ta w Kamienicy Szlacheckiej będzie rozbudowana

Najprawdopodobniej już na wiosnę ruszą prace przy budowie nowej strażnicy dla druhów z Gołubia i prace związane z rozbudową budynku OSP w Kamienicy Szlacheckiej. Inwestycje potrwają do 2023 roku.

Strażnica w Kamienicy Szlacheckiej zostanie rozbudowana o budynek garażowy z częścią socjalną oraz salę zebrań. Pomieszczenia zostaną wyposażone w niezbędne meble i sprzęt. Wśród ponad czterdziestu różnych pozycji jest mowa o generatorze prądotwórczym, regałach, szczypcach, sprężarce, radiotelefonie i wielu innych potrzebnych przedmiotach.

Nowa remiza w Gołubiu

W Gołubiu ma powstać całkiem nowy budynek strażnicy OSP. W ramach inwestycji przewiduje się również wyposażenie obiektu oraz zagospodarowanie terenu wokół niego. Na zaaranżowanie placu wokół nowego budynku składa się budowę wiaty o funkcji rekreacyjnej, zewnętrzny agregat prądotwórczy oraz podziemny zbiornik dla celów przeciwpożarowych. Na placu staną przy głównym wejściu do budynku OSP zlokalizowane zostaną również trzy maszty flagowe. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników, a także estetyki terenu zaprojektowano lampy zewnętrzne oświetlające ciągi piesze, miejsca postojowe oraz okolice wejścia i wiaty.

Natomiast na kondygnacji parteru nowego budynku zlokalizowano część garażową oraz zaplecze techniczne, sanitarne i administracyjne. Na kondygnacji poddasza zaprojektowano salę wielofunkcyjną wraz z zapleczem kuchennym oraz sanitarnym. Parter budynku dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Dodatkowo na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.

 Nowe obiekty zostaną kompleksowo wyposażone, aby zapewnić strażakom warunki na najwyższym poziomie oraz zagwarantować bezpieczeństwo naszym mieszkańcom. Realizacja zadania zaplanowana jest na lata 2022-2023 – podają pracownicy urzędu gminy. 

UG/opr.red

Po stronie lewej wizualizacja nowego budynku OSP w Gołubiu, a obok wizualizacja remizy w Kamienicy Szlacheckiej.

Komentarze