Gmina Nowa Karczma Kultura Wokół nas

Grabowo Kościerskie. Inicjatywa w nowopowstałej bibliotece. Spotkanie autorskie z Ariadną Ignaszak

2 lutego w siedzibie Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Grabowie Kościerskim odbyło się spotkanie autorskie z Ariadną Ignaszak, autorką książek: „O księżycu z komina domu na wzgórzu”, „Horologium. Czyli dom niezwykłych zegarów”, „Szmaragdowa ważka” i „Album z emocjami”. W swoim dorobku literackim ma również opowiadania: „Skrzydlaty duch świąt” i „Choinka do samego nieba”.

W 2019 roku za książkę „O księżycu z komina domu na wzgórzu” Ariadna Ignaszak otrzymała prestiżowe wyróżnienie literackie –przyznawane w Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

– Nagrodzona książka wychodzi poza wszelkie schematy patrzenia i uwrażliwia na to, wobec czego pozostajemy obojętni, a nawet bezradni, bo przecież „Nie chodzi o to, by patrzeć na świat przez różowe okulary, ale by w jego szarościach dostrzegać to, co ważne, dobre i piękne’’ – czytamy w laudacji.

Spotkanie w Grabowie

Nowością wydawniczą A. Ignaszak jest książka „Album z emocjami”.

– Zmęczenie, duma, wstyd, zachwyt, tęsknota… Czy na fotografii zagości w końcu szczęście? Pstryk! – słyszy oszołomiony Bartek tuż po tym, gdy ktoś wyciąga go z wody. Chyba ma bardzo głupią minę. Tak przynajmniej twierdzi Laura – nieznajoma, która go uratowała. Właśnie zrobiła mu zdjęcie, bo za pomocą starego aparatu zbiera ludzkie emocje. Dziewczyna koniecznie chce dotrzeć na Hel. Po co? Tego na razie nie ujawnia, ale Bartek już teraz musi zdecydować, czy jej pomoże. Ma przecież wobec niej ogromny dług…Przez co wiedzie droga do przyjaźni? Czy podróż da się zaplanować? I jak uchwycić to, co ulotne?- czytamy w opisie.

Podczas spotkania uczestnicy mogli aktywnie wziąć udział w spotkaniu poprzez warsztaty, zadać pytania dotyczące inspiracji twórczych, pomysłów na kolejne dzieła, początków pisania. Wydarzenie było niezwykłą przyjemnością, a także wyjątkowym spotkaniem dla wszystkich, tych młodszych i tych starszych. Wydarzenie odbyło się dzięki włączeniu się w jego organizację dyrektor Barbary Guse i nauczycieli Zespołu Szkół w Grabowie Kościerskim.

Nad/opr.red

Komentarze