Gmina Karsin Wokół nas

Karsin. Inicjatywa Domu Kultury. Zajęcia nakierowane na tematykę świąteczną

Pielęgnowanie tradycji Świąt Wielkanocnych było celem warsztatów zorganizowanych w miejscowym domu kultury. Ich efektem był świąteczny wystrój placu przed budynkiem. Świąteczny czas był też najlepszym momentem do przypomnienia się o działającej przy tej placówce grupie teatralnej.

W czasie przed Świętami Wielkanocnymi tematyką zajęć plastycznych w Domu Kultury w Karsinie były ozdoby świąteczne, a szczególnie pisanki tak charakterystyczne dla tych świąt. Rodzajów pisanek jest tak wiele jak technik ich wykonywania. Uczyli o tym instruktorzy zajęć Małgorzata Sumionka, Iwona Megger oraz Alicja Narloch. Efektem końcowym pisakowych warsztatów była dekoracja placu zabaw przylegającego do budynku karsińskiej placówki kultury. Wykonali ją uczestnicy pod okiem instruktorów tak, że jest ona zauważalna dla przejeżdżających nieopodal ul. Długą.

Powrócili na scenę

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią tuż przed świętami pokazała się również miejscowa grupa teatralna. Należą do niej dzieci i dorośli z Karsina i okolic. Grupa działa już od kilku lat i co roku starała się pokazać mieszkańcom jedną lub dwie premiery. Wystawienie ,,Kopciuszka’’ jest powrotem do tej tradycji.

– Ilość osób, która zaszczyciła nas swoją obecnością przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Spektakl zgromadził nie tylko najmłodszych, lecz całe rodziny – relacjonuje Henryk Szultka, dyrektor DK w Karsinie.

Na prośbę mieszkańców w niedzielę 24 kwietnia o godz. 19.00 aktorzy ponownie wystąpią na scenie Domu Kultury w Karsinie w przedstawieniu teatralnym „Kopciuszek”, na który serdecznie zapraszają organizatorzy.

Nad/opr.red

Komentarze