Gmina Kartuzy Sport Wokół nas

Kartuzy. Hanna Kajeta wyróżniona w konkursie Trenerka Roku 2023

Hanna Kajeta, członkini Komisji Kobiet Polskiego Związku Żeglarskiego, została wyróżniona w konkursie Trenerka Roku 2023 w kategorii promowania sportu kobiet. Konkurs, organizowany przez Polski Komitet Olimpijski, ma na celu popularyzację sportu kobiet, wzmocnienie ich pozycji w sporcie oraz promowanie wybitnych indywidualności trenerskich.

Co roku PKOL przyznaje nagrodę główną oraz wyróżnienia w kilku kategoriach, takich jak Trenerka Roku, Trener Roku pracujący z kobietami, „Za całokształt osiągnięć szkoleniowych w pracy z kobietami” oraz „Za promowanie sportu kobiet”.

Docenienie wkładu w promocję sportu kobiet

Hanna Kajeta jest znaną w gminie Kartuzy działaczką społeczną, która od dwudziestu lat aktywnie działa na rzecz promocji żeglarstwa i sportu kobiet. Jest prezeską Fundacji Nasze Dzieci z Przodkowa, komandorką klubu UKŻ Lamelka Kartuzy oraz koordynatorką Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Złotej Górze. Od dwóch lat pełni funkcję sekretarza w Pomorskim Związku Żeglarskim.

Jej zaangażowanie w rozwój klubu UKŻ Lamelka Kartuzy przyniosło liczne sukcesy, w tym wyłonienie utalentowanych żeglarzy takich jak Iza Satrjan, kadrowiczka Polskiego Związku Żeglarskiego w klasie Formula Kite, oraz Bartłomiej Szlija, medalista Mistrzostw Świata Juniorów w klasie 470.

H. Kajeta jest również inicjatorką wielu wydarzeń promujących zdrowy styl życia. W sierpniu 2021 roku zorganizowała pierwszą edycję regat, które miały na celu promowanie zdrowia.

Reakcje na wyróżnienie

Podczas ceremonii wręczenia nagród, Hanna Kajeta wyraziła swoje zaskoczenie i radość z otrzymanego wyróżnienia. Podkreśliła, jak ważna jest praca za kulisami, która często nie jest widoczna, ale ma kluczowe znaczenie dla przyszłych sukcesów.

– Przede wszystkim jestem zaskoczona, że zostałam zauważona wśród tylu kobiet w skali kraju, szczególnie w ostatnim czasie, gdzie mamy naprawdę wiele aktywności z ich strony i sukcesów w sporcie kobiecym. Znalazłam się w zacnym gronie osób z bogatą historią zawodniczą, trenerską i dziennikarską. Nie zdawałam sobie sprawy, realizując nowy pomysł wśród aktywności międzypokoleniowej kobiet, że ‚Różowy Goździk Kartuzek’ ma tyle mocy w sobie, że aktywizacja kobiet poprzez promowanie zdrowia jest aż tak ważna w naszym społeczeństwie i znajdzie uznanie w Komisji ds. Kobiet Polskiego Komitetu Olimpijskiego” – komentuje H. Kajeta.

H. Kajeta zadedykowała swoją nagrodę wszystkim kobietom za ich zaangażowanie i determinację, szczególnie na Kaszubach. Podziękowała również Milenie Lachowicz za ciągłe wsparcie i uświadamianie jej, jak ważne jest promowanie sportu wśród kobiet.

PZŻ/opr.red

Komentarze