Gmina Sierakowice Konkursy Wokół nas

Szopa. Wojewódzki Turniej BRD. Drużyny z Małej Szkoły w Szopie znów zwyciężyły

W sobotę, szkoła w Szopie stała się miejscem zaciętej rywalizacji, goszcząc najlepszych młodych znawców przepisów ruchu drogowego. Na terenie placówki odbył się 45. finał wojewódzkiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Udział w nim wzięło 130 uczniów z całego województwa pomorskiego, podzielonych na 19 zespołów.

Turniej BRD to wyjątkowo trudne wyzwanie, które sprawdza wiedzę uczestników w wielu dziedzinach. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach, w tym rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, które przypominają egzaminy na prawo jazdy. Sprawdzian z pierwszej pomocy stanowił kolejne wymagające zadanie. Na rowerach uczestnicy przejeżdżali przez miasteczko ruchu, a także pokonywali tor przeszkód.

Wyniki i przebieg turnieju

Zmagania w turnieju były intensywne, a wyniki przejazdów poznawano na bieżąco. W przerwach między konkurencjami, uczestnicy mieli okazję na chwilę relaksu, a organizatorzy zadbali o poczęstunek i napoje, co było idealnym rozwiązaniem w upalną sobotę.

Ostatecznie, w obu kategoriach wiekowych, pierwsze miejsca przypadły drużynom gospodarzy z Małej Szkoły w Szopie. Zwycięzcy będą teraz reprezentować województwo pomorskie na finałach krajowych. Młodsza drużyna wystąpi w dniach 6-7 czerwca w Bierzwniku, natomiast starsi zawodnicy zmierzą się z najlepszymi w kraju 17-19 czerwca w Tarnawie Dolnej.

Przypomnijmy, że Mała Szkoła w Szopie w poprzednich edycjach konkursu regularnie osiągała imponujące wyniki. W ubiegłym roku dwie drużyny z Szopy dotarły do ogólnopolskiego finału, zajmując 1. i 2. miejsca. Dwa lata temu, młodsza ekipa z tej szkoły reprezentowała Polskę na europejskich zawodach w Chorwacji, zajmując 5. miejsce.

Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Małej Szkole w Szopie był nie tylko wielkim wyzwaniem, ale również pokazem niezwykłych umiejętności młodych uczestników. Wydarzenie to umocniło pozycję Małej Szkoły jako lidera w edukacji na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, a jej uczniowie po raz kolejny udowodnili, że należą do najlepszych w województwie.

red.

Fot. PORD
Fot. PORD

Komentarze