Gmina Nowa Karczma Wokół nas

Lubań. Przygotowania do czerwcowych Agro Targów. Nowa scena na 4 czerwca

W ubiegłą środę pracownicy Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zaczęli demontaż starej sceny. Jej miejsce zajmie nowa, profesjonalna. Już teraz ośrodek zaprasza wszystkich chętnych na wydarzenie pn. „Scena jest Twoja!”, które będzie miało miejsce podczas czerwcowej imprezy.

Dotychczasowa scena zbudowana została przez firmę śp. Daniela Czapiewskiego. Jak usłyszałem od pracowników PODR, sam właściciel siedział przed nią i pilnował, aby robota była dobrze wykonana. Tak też się stało. Przez minione lata scena obsłużyła wiele wydarzeń. Ale jej konstrukcja ogranicza dziś możliwości przekazu. Stąd w ubiegłą środę pracownicy ośrodka zaczęli jej demontaż. Zdjęto poszycie dachowe, a potem jedna po drugiej usuwane były krokwie konstrukcji dachowej. Przed czerwcowymi Agro Targami w tym miejscu będzie nowa scena, bardziej profesjonalna. Pojawi się na niej duży telebim.

Jest plan inwestycji

Co ważne, już w tym tygodniu ruszyć ma jedna z większych inwestycji zaplanowanych na ten rok w Lubaniu. Chodzi o remont ,,stodoły’’. Jest to budynek zabytkowy, więc musiano przejść długą, skomplikowaną procedurę przygotowania tej inwestycji. Jej wartość została oszacowana na około 3 mln zł. Dodatkowo, jak wspominał nam Andrzej Dolny dyrektor PODR w Lubaniu, mają tu powstać również wygrodzenia dla bydła potrzebne przy organizacji wystaw zwierząt hodowlanych. Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Komentarze