Gmina Kartuzy Wokół nas

Kartuzy. Wspaniała zabawa na Balu Andrzejkowym PZERiI

Ponad 90 członków kartuskiego oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów spotkało się w czwartkowe popołudnie na dorocznym Balu Andrzejkowym. Jak zwykle seniorzy bawili się wyśmienicie i nikogo nie trzeba było namawiać do tańca.

W czwartek w Gościńcu Kaszubskim odbyła się kolejna edycja balu andrzejkowego, który zorganizowali członkowie kartuskiego oddziału PZERiI. Na zabawę przybyło 92 członków koła, nie tylko ze stolicy Kaszub, ale też z sąsiednich gmin, a nawet z Rumi czy Bytowa.

– Zainteresowanie naszymi balami zawsze jest bardzo duże, co nas ogromnie cieszy. Takie spotkania są potrzebne, bo dla niektórych są jedyną okazją do zabawy, a nasi członkowie bardzo lubią się bawić i tańczyć – mówiła Aleksandra Marczyńska, przewodnicząca oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kartuzach.

Bawiących się seniorów odwiedził także burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

 – Zawsze, gdy pojawiam się na organizowanych przez państwa wydarzeniach, widzę uśmiechnięte twarze i wirujące w tańcu pary. Taki widok to miód na serce. Miłość kwitnie. Te wszystkie uczucia, to, co jest dziś w waszych sercach, niech przełoży się na każdy kolejny dzień życia. Cieszę się, że się bawicie i jest w was tyle energii. Spoglądam na was z dumą i podziwem, że macie w sobie tyle sił. Wykorzystujcie każdą chwilę i każdy dzień – podkreślał burmistrz.

Uczestnicy balu bawili się wyśmienicie do późnych godzin wieczornych.

UM Kartuzy/opr.red

Komentarze