Gmina Kartuzy Gmina Somonino Wokół nas

Kartuzy. Zmiany w komunikacji PKM-ką do Gdańska. Najpierw autobusem do Somonina i stamtąd dopiero PKM-ką

Od 13 czerwca 2022 r. aż do odwołania tymczasowo zawieszone zostaną bezpośrednie połączenia kolejowe na trasie Gdańsk – Kartuzy. Spowodowane jest to całkowitym wyłączeniem z ruchu odcinka Glincz – Kartuzy, w związku z modernizacją linii kolejowej nr 229 prowadzoną przez PKP PLK S.A. Do stacji Kartuzy i Dzierżążno pasażerowie będą mogli na stacji Somonino przesiąść się z pociągów do skomunikowanych z nimi autobusów.

Przygotowując się do nowej organizacji ruchu kolejowego w regionie, jaki wymusza rozpoczynająca się w połowie czerwca 2022 r. prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja odcinka linii nr 229, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaproponował w miejsce zawieszonych połączeń do Kartuz zwiększenie codziennej liczby pociągów z Trójmiasta do Kościerzyny z dotychczasowych 22 do 38. Dzięki temu od 13 czerwca 2022 r. pociągi z i do stacji Kościerzyna będą kursować ze zwiększoną częstotliwością co około godzinę.

Więcej pociągów

Od tego dnia na trasie Gdynia Główna – Gdańsk Wrzeszcz – Kościerzyna będą kursować 22 pociągi. Na trasie Gdańsk Wrzeszcz – Kościerzyna będzie ich szesnaście. Na trasie Gdańsk Wrzeszcz – Żukowo Wschodnie pojawią się dwa uzupełniające. Na trasie Gdynia Główna – Gdańsk Osowa – Kościerzyna będą kursować dwa pociągi.

Co ważne, na stacji PKP Somonino pociągi skomunikowane będą z tymczasową autobusową komunikacją zastępczą, obsługiwaną codziennie przez 34 autobusy na odcinku Somonino – Kartuzy – Dzierżążno i z powrotem.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronach internetowych przewoźników (PKP SKM w Trójmieście, POLREGIO) oraz zarządców infrastruktury (PKP PLK, PKM).

Nad/opr.red

Komentarze