Gmina Kartuzy Sport

Kickboxing. Drużyna Zaborowskiego wyszła zwycięsko z ,,Bitwy pod Grunwaldem’’

W Stębarku nieopodal Grunwaldu odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Kickboxingu. Wśród dwudziestu dwóch drużyn startowała również kartuska Rebelia pod wodzą trenera Patryka Zaborowskiego. Jej zawodnicy wywalczyli dwanaście medali.

Mistrzostwa w kickboxingu odbyły się w ostatnią sobotę 21 maja. „Kickboxerska Bitwa pod Grunwaldem” zgromadziła na kartach startowych stu trzydziestu zawodników. W turnieju uczestniczył również team Patryka Zaborowskiego. Rebelia Kartuzy przywiozła z rywalizacji aż dwanaście medali, w tym aż cztery złote.

Worek medali

Złoto w debiucie wywalczył junior Jakub Domaros. Po raz kolejny bez szans zostali przeciwnicy Patryka Frankowskiego i Patryka Rascha. Obaj zawodnicy triumfowali w kategoriach seniorskich. Srebrne medale zawisły na szyjach kadeta Dawida Piaska, juniora Roberta Fierka oraz dwojga seniorów Roberta Janasia i Tomasza Bulczaka. Po trzy medale koloru brązowego sięgnęli kadet Oskar Weiner oraz seniorzy Michał Formela i Mariusz Cieszyński. Poza strefą medalową uplasowali się Przemysław Grabowski i Arkadiusz Górski.

– Cieszę się z występu moich zawodników. Świetnie spisali się debiutanci, dla których pierwszy start jest ogromnym doświadczeniem. Po raz kolejny nie zawiodła kadra klubu. Jestem rad z udanego powrotu byłego Mistrza Świata Roberta Wrońskiego w szeregi drużyny. Po raz kolejny pokazujemy, że potrafimy zdobywać medale we wszystkich grupach wiekowych. Za tydzień walczymy w Mistrzostwach Polski w Zawierciu, na które zgłosiło się ponad tysiąc zawodników – mówi trener P. Zaborowski.

Nad/opr.red

Komentarze