Gmina Kartuzy Sport

Kickboxing. Puchar Polski. Pięć pucharów dla Rebeliantów

10-11 grudnia w Janowie Podlaskim odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Kickboxingu. Podczas zawodów podopieczni Patryka Zaborowskiego z kartuskiej Rebelii zgarnęli pięć pucharów.

Polish Open skupił reprezentantów Izraela, Czech, Litwy, Łotwy, Ukrainy oraz Polski. Na listach startowych zgłosiło się 400 zawodników z 88 klubów. Dość nietypowa lokalizacja rywalizacji w Auli Zamkowej dodała charakteru turniejowi, a licznie zgromadzone międzynarodowe ekipy pokazały, że to strzał w dziesiątkę.

Sukcesy naszych zawodników

W zawodach uczestniczyła piętnastoosobowa drużyna Rebelii Kartuzy prowadzona przez Patryka Zaborowskiego. Ekipa przywiozła aż pięć pucharów. Bezkonkurencyjny w swojej kategorii był Mateusz Zając, wygrywając rywalizację w 57 kg kadet młodszy. Złoto wywalczył także Nikodem Wilczewski, tryumfując po czterech walka w 63 kg kadetów starszych. Reprezentanci grupy wiekowej juniorów także zainkasowali dwa złote krążki, a to za sprawą Margarety Kąkol i Kamila Kąkola. Jedyna złota medalistka selekcjonera Rebelii wygrała w limicie 65 kg full-contact juniorek natomiast Kamil nie pozostawił złudzeń zawodnikom w kategorii 79 kg kick-light. Swój największy sukces świętował podczas pucharu Piotr Stenka, który okazał się bezkonkurencyjny w seniorskiej formule K-1 do 86 kilogramów.

O włos od zwycięstwa

O krok od złota znalazła się Emilia-Gruchała Węsierska, która w finale juniorek uległa reprezentantce Nowego Sącza. Z brązowymi krążkami wrócili kadeci: Karolina Szymichowska i Błażej Pepliński. Juniorski brąz dorzucił Robert Fierka. W wadze ciężkiej na trzecim miejscu stanął senior Arkadiusz Górski, podobnie jak Mikołaj Zygan w kategorii Kick-light seniorów.

– Cieszymy się z takiego wyniku rywalizacji. Zdobywamy złote medale we wszystkich grupach wiekowych. Po raz pierwszy raz w historii klubu we wszystkich stylach walki. Cały czas poszerzamy nasze horyzonty. Do naszego teamu poza trenerami klubowymi, Mikołajem Krause, Nikodemem Bigus i Adamem Kryszewskim, dołączył sztab przygotowania fizycznego, który dba o naszą siłę i moc.  Obok przygotowania psychologicznego to właśnie trenerzy z grupy Progress Centrum Treningowe zajęli się naszymi mięśniami. Staramy się we wszystkich aspektach osiągać bezwzględne maksimum, aby w walce było łatwiej – relacjonuje Patryk Zaborowski, trener Rebelii Kartuzy i reprezentacji Polski Kick-light seniorów PZKB.