Gmina Kartuzy Sport

Kickboxing. Świetne walki kartuskich zawodników. K. Śleszyński z tytułem mistrza

Na weekend hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach stała się miejscem rozgrywek kickboxingu na szczeblu ogólnopolskim. Kartuscy zawodnicy stoczyli sporą ilość świetnych walk, które przełożyły się na ostateczny, wysoki wynik.

W końcu kwietnia w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu K-1. Podczas trzydniowego turnieju wystąpili reprezentanci 88 klubów w liczbie 310 zawodników. Łącznie stoczono trzysta walk. Finały odbywały się w wieczornej gali i stanowiły element ,,Pucharu Kaszub’’. Widzowie mogli obejrzeć dziesięć walk finałowych Mistrzostw Polski K-1 oraz trzy walki extra. Na karcie głównej wystąpili zawodnicy z Ukrainy i Litwy. Na gali nie zabrakło również zawodników Patryka Zaborowskiego, trenera Rebelii Kartuzy. Do uroczystego finału awansowało troje rebeliantów: Emilia Gruchała-Węsierska, Kacper Śleszyński i Patryk Rasch.

Osiem medali dla zawodników Rebelii

E. Gruchała-Węsierska, startująca w kategorii wagowej 52 kg, uległa reprezentantce Rawy Mazowieckiej. Z kolei Kacper Śleszyński rywalizujący w kategorii 71 kg zdobył tytuł Mistrza Polski K-1 i w finale pokonał zawodnika z Piły. W walce wieczoru w kategorii open Patryk Rasch podjął zawodnika z Litwy. Walka była bardzo wyrównana i dostarczała wiele emocji. Niestety rebeliant przegrał 2:1.

W sumie trzy dni walk przyniosły dla trenerów Rebelii Nikodema Bigusa i Adama Kryszewskiego aż osiem medali. Przyczynił się do tego K. Śleszyński, który zdobył złoto, E. Gruchała-Węsierska, Karolina Szymichowska i Kacper Cybula uzyskujący srebrne medale, Karina Pioch, Nikodem Mielewczyk, Marcel Drewa, Szymon Szyca z brązowymi krążkami. Ostatecznie klub uplasował się na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej.